AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     tabulka družstev      foto AZ     foto

Patricie Nemčeková druhá na MPD mladšího žactva

Ve středu 10.5.2023 se na stadionu SK Jeseniova konalo 2. kolo Městského přeboru družstev mladšího žactva – skupiny A. Naše reprezentace nastoupila v počtu 20, 15 děvčat a 5 chlapců /může nastoupit 24/. S účastí velká spokojenost, i když bychom potřebovali, aby žáků nastupovalo více, ale máme jich pouze 8 a to je pro tuto soutěž málo.

V tomto kole již probíhaly dvojboje. Každý žák a žákyně startuje v jednom dvojboji, který v dalším kole závodů musí změnit. Dvojboje: 60 m – výška, 60 m př. + dálka, kriket + 800 m a koule + 150 m. Body se přidělují do 24.místa v každé disciplíně, ale vždy mohou bodovat pouze 2 žákyně a 2 žáci za oddíl. Dále se běží smíšená štafeta na 4 x 60 m /2 chlapci a 2 děvčata/. A štafetou začnu naše vystoupení. Mohli jsme postavit pouze 2 štafety a ta která měla sbírat více bodů upustila kolík, sice doběhla, ale bod žádný. Druhá štafeta ve složení: Šíma Franc – Violka Vavrušková – Matěj Jandera – Bětka Borovičková, získala 1 bod. Po štafetách se už rozjely jednotlivé disciplíny a my mohly s trenérkou Péťou Šárovou a naším fanklubem povzbuzovat naší reprezentaci.

Nejlepší umístění, zásluhou Páti Nemčekové bylo v hodu kriketovým míčkem – výborné 2.místo, za výkon 35.52 m, a byla z toho velká radost. Nejvíce bodů pro náš tým získal všestranný Vojta Konopásek, rovných 40 b., v běhu na 60 m př. obsadil 5. místo a k tomu hezký osobák 12.14 a 5. místo také přidal v dálce 3.82 m. Jen o bod méně získal náš nejlepší běžec Martin Kadlec, kdy v běhu na 800 m, v novém osobáku 2:46.64, mu patřilo 5. místo a 6. místo v hodu kriketovým míčkem kousek od osobáčku 38.75 m. Linda Maštalířová byla nejlepší z děvčat, získala 32 b., za výbornou výšku 1.24 m a 7. místo, v běhu na 60 m skončila 11., časem 9.30. Míša Gondek, který mezí nás přišel se svojí sestrou Kájou teď na jaře, byl pro mě milým překvapením, kdy ve vrhu koulí dosáhl na skvělé 4. místo, výkonem 7.96 m. Další důležité body do našeho družstva přidali: Šíma Franc, Violka Vavrušková, Anetka Hladůvková, Matěj Jandera, Barča Jankotová, Maruška Podhorná, Bětka Borovičková a Marcelka Kottnauerová, další naše Popelka, která v běhu na 800 m doběhla pouze s jednou botou /v přespoláku to byla Anetka Hladůvková, kdo bude další?/ V tomto kole dosáhlo na body 13 žáků a žákyň oproti přespoláku, kde pouze 6, ale bohužel na žádný postup v tabulce pořadí to nestačilo. Klesli jsme na 10. místo, ale před námi jsou ještě dvě kola a navíc příští závody jsou u nás na domácí půdě 23.5.2023 a tam budeme opět bojovat o další body a pěkné výkony.

Všem startujícím moc děkujeme, gratulujeme k osobáčkům a poděkování má i náš fanklub a fotografka Káťa Kadlecová.

Alena Zouharová

 
 

 

 


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět