výsledky     body

Mladší žactvo  na přespolním běhu v oboře Hvězda

Teprve dnes jsem dostala výsledky z 1. kola soutěže družstev mladšího žactva skupiny A  a jak jsme dopadli? Jedním slovem špatně, ale o tom až na konci tohoto článku, nejdříve budu chválit.

30.března 2016 se v oboře Hvězda konal přespolní běh, který se započítával do hodnocení  družstva našich mladších žákyň a žáků. Vzhledem k tomu, že se tato akce konala ve středu v den, kdy máme trénink, přepokládala jsem, že účast bude velká a navíc jsme se s trenérkou Evou domluvily, že ti co nepoběží si v krásné přírodě obory Hvězda tréninkově zaběhají. Dopadlo to úplně jinak.

Do závodu nastoupila jedna mladší žákyně Julinka Pokorná ze školního atletického kroužku Na Šutce, která je u nás registrována a od loňského roku závodí v této soutěži. Obsadila 78. místo /108 startujících/, nebodovala – bodovalo se do 48. místa, ale i tak si zaslouží velkou pochvalu za start v dresu AC . Účast v mladších žácích byla o něco lepší, zde startovali 4. Nejlépe si vedl Kuba Maršálek také ze školního kroužku Na Šutce, registrovaný u nás. Celkově obsadil výborné 13. místo /82 startujících/, protože někteří běželi mimo soutěž, skončíl na bodovaném 9. místě a získal 40 bodů – velká gratulace. Dalším a posledním bodujícím , byl skvěle běžící Adam Kopecký teprve r. 2005 /soutěž je určena pro r. 2003,2004 a 2005/celkově obsadil 50. místo, v rámci této soutěže si doběhl pro pěkné 33. místo a přidal 16 bodů – skvělé. Dále nastoupili Bertík Hejduk, doběhl na 77. místě a Matouš Barták na 82. I tito žáci ode mě zasluhují pochvalu a poděkování, že se nebáli nastoupit na tento přespolák.

Tréninku v oboře se zúčastnili Adam Vrla, Anička Hochmanová a Žanetka Bartáková i jim moc děkuji a samozřejmě trenérce Evě, která se vypravila na závody se mnou.

K naší malé skupince se ještě přidali Veronika Hanušová a Ondřej Krameš, kteří startovali v kategorii staršího žactva v soutěži Pražský běžecký pohár mládeže a vybojovali velmi dobré výsledky. Verča 8. místo /26 start./ a Ondřej, který je také ze školního kroužku Na Šutce místo 6. /18 startujících/.

V tomto malém složení jsme obsadili poslední 9. místo. V naší tréninkové skupině je okolo 30 dětí, všem rodičům jsem poslala informace o tomto závodě. Část rodičů své děti omluvili z neúčasti z důvodu nemoci, přípravných zkoušek na víceletá gymnázia nebo pobytu mimo Prahu  - to vše je v pořádku. Zbývající část rodičů se buď vůbec neozvala nebo pouze napsala, že se nezúčastní a to v pořádku určitě není – nestačí chodit jen na tréninky, ale také je potřeba reprezentovat oddíl AC PRAHA 1890.