výsledky jednotlivců     foto

I. kolo MPD mladšího žactva, skupiny B – přespolní běh, 25.3.2015

Běh okolo Vítkova

25.3.2015 vstoupilo naše mladší žactvo do soutěže MPD (Městský přebor družstev) přespolním během okolo Vítkova.

Do závodu nastoupili 4 děvčata a 4 chlapci, běželo se cca 1200 m po asfaltových cestách. Všichni, kteří dorazili zasluhují velkou pochvalu.

Nejvíce bodů pro naše družstvo získala Verča Hanušová, obsadila vynikající 14. místo a od startu až do cíle běžela super závod. Na AC po delší odmlce vyrůstá výborná běžkyně.

Z chlapců podal nejlepší výkon Ondra Kratochvíl s umístěním na 30. příčce. Další bodovanou závodnicí byla Gabča Řeháková – 39. místo, ona i Ondra mě mile překvapili, šli do závodu s plným nasazením, nebáli se početného pole startujících a za to získali důležité body pro naše družstvo.

O poslední body do soutěže velmi statečně bojoval Bertík Hejduk.

I v tomto závodě nás provázela smůla ve formě pádu Martina Lachmana, který z tohoto důvodu nedoběhl, ale i jemu patří dík za účast v přespoláku. Bětuška Miklová, Gabča Honsová a Matouš Barták zatím nedosáhli na bodovaná místa, ale v květnu, kdy nás čeká pokračování této soutěže může být všechno jinak.

Jak je vidět z konečně tabulky, skončili jsme  na 8. místě. Při nízkém počtu našich startujících jsem více neočekávala. Pevně věřím, že v květnových závodech bude daleko větší účast a bude to vidět i v tabulce bodování.

Ještě jednou moc děkuji všem jmenovaným, že přišli a bojovali za AC.