výsledky     tabulka družstev     foto

1. kolo MPD mladšího žactva

6. dubna se za krásného počasí uskutečnil Přespolní běh MPD mladšího žactva skupiny D v oboře Hvězda. I my jsme zde měli své zástupce a po dlouhé době jsme se také radovali z hojné účasti našeho oddílu v tomto závodě.

Výkony byly naprosto parádní. Mladší žákyně bohužel dorazily v nižším počtu než mladší žáci, a tak obsadily poslední příčku v celkovém pořadí. Navzdory tomu však bylo vidět, že se naše běžkyně mezi soupeři rozhodně neztratí. Z Aničky Znojilové vyrůstá výborná běžkyně, doběhla na úžasném 4. místě v celkovém pořadí, za což jí patří obrovská gratulace. Druhou závodnicí, která obsadila bodovanou pozici, byla Barča Jankotová. Díky Barče jsme získaly jeden bod ze 48. místa, které bylo jako poslední ještě bodované.

Terezka Spurná obsadila 58. místo, Adélka Lísalová 65. a Anetka Hladůvková 76., která závod úspěšně dokončila, přestože se jí během trati skoro vyzula bota. Ačkoliv holky nedosáhly na bodovaná umístění, za bojovné výkony jim patří také velká gratulace.

Mladší žáci si tímto závodem zajistili třetí pozici v celkovém pořadí. První z našich závodníků prosvištěl cílem na 7. místě Toník Drew, který je v mladším žactvu teprve prvním rokem a rozhodně se od něj máme ještě na co těšit. Tomáš Keřka doběhl na 9. místě, za ním na 19. místě Martin Kadlec, kterému dýchal na záda Ondra Folda (20. místo). V závěsu za nimi dorazil do cíle Olda Borovička (24. místo) a za Oldou Vítek Hladina (31. místo).  Péťa Šára obsadil 33. pozici, těsně za ním doběh Filip Šulc na 34. místě. Zdeněk Zeman 35. místo, David Votoček doběhl 43., za okamžik po něm se do cíle přiřítil i Marek Bulvas na 44. místě. Záda našim závodníkům kryl Max Daráš, který doběhl na 48 místě. Všem klukům ke krásnému umístění také gratulujeme. V přespolním běhu boduje pouze 6 závodníků za oddíl a do 48. místa. Všichni kluci doběhli na bodovaných místech, což je super, ale pouze 6 se započítává do soutěže. Na dráze se boduje zase jinak, dáme vědět.

V celkovém pořadí jsme skončili 5. z 10 atletických oddílů. Myslím, že jsme závodní sezónu odstartovali opravdu dobře a budeme se těšit, co všechno nám přinese.

Během závodu trenérky nostalgicky vzpomínaly na svá závodnická léta, trhaly medvědí česnek, podporovaly závodníky a po skončení závodu jsme se všichni společně radovali z hojné účasti a parádních umístění. Budu moc ráda, pud našim závodníkům nadšení vydrží, tvoří totiž skvělou partu mladých atletů, kteří za náš oddíl závodí – a závodí rádi. To je pro nás všechny moc důležité.