AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     tabulka družstev     foto

I.kolo Přeboru Prahy družstev mladšího žactva – přespolní běh na Vítkově

Běžecký pohár mládeže

Za deštivého počasí 17.4.2023 bylo odstartováno I. kolo Přeboru Prahy družstev mladšího žactva, skupiny A, kde jsme účastníky. Začíná se přespolním během, naši mladí atleti a atletky zavítali k památníku Vítkov a čekala na ně trať dlouhá cca 1400 m. Sešlo se nás 15. Všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, s kterou se pustili do soupeřů i nelehké tratě. V závodě byly použity čipy, pro některé to byla nová závodní zkušenost.

Kategorie děvčat byla velmi početná, 111 startujících, proto byla rozdělena do dvou běhů.  Body se přidělují do 48. místa, od 48 bodů po bod 1, a za družstvo do tohoto místa může bodovat pouze 6 závodníků a závodnic. Konkurence byla veliká, a i když jsme měli v závodě 9 děvčat, do bodování se vešly pouze 3. Nejlépe si vedla Barča Jankotová, která obsadila krásné 16. místo, vloni v této soutěži byla 48. za 1 bod a letos úplně vše jinak, další dobrá běžkyně na AC. Bětka Borovičková, poprvé start za mladší žactvo a první body pro družstvo, za 42.místo. A do třetice body od Violky Vavruškové za 47. místo, super.

Pro letošní rok nám budou v družstvu dost chybět chlapci, a tak jsem byla moc ráda, že startovali v počtu 6, i když do bodování zasáhli také pouze 3. Celkem startovalo 71 žáků a naším nejlepším byl Martin Kadlec na místě 15, dal si moc hezký sportovní dárek ke 13. narozeninám. Vojta Konopásek byl 22. a Vítek Hladina 31. Tito budou letos patřit k velkým oporám družstva, již mají zkušenosti z loňského roku, kdy se jim velmi výkonnostně dařilo.

Tyto body nám zajistili v tabulce 8. místo, je to začátek soutěže a já věřím, že příště se sejdeme ve větším počtu /může nás startovat 24/ a budeme se v tabulce posouvat výše. A budou určitě bodovat další děvčata a chlapci.

Moc děkuji dalším startujícím v tomto kole, Lindě Maštalířové, Kristýnce Janderové, Anetce Hladůvkové, Aničce Cihelkové, Barče Ptáčkové, Marušce Podhorné, Alexovi Čermákovi, Matěji Janderovi a Šímovi Francovi.

Na Vítkové probíhala ještě jedna běžecká soutěž a to Běžecký pohár mládeže. I zde jsme měli zastoupení ve starších žákyních. Anička Znojilová doběhla na výborném 9. místě, vloni ještě mladší žákyně, která patřila v družstvu mezi nejlepší a běhy jsou její silná disciplína. Další startující byla Nela Nováková, která s námi trénuje od podzimu a byl to její první závod, nevedla si špatně, ale nakonec trať dlouhá cca 1800 m byla přece jen dlouhá, 47. místo. Startujících 55.

Všichni jste byli výborná parta, která si moc fandila, maminkám, tatínkům, dědečkům, babičkám, kteří nás moc povzbuzovali, pomáhali, kde bylo třeba. Musím vyzvednout fantastický běh maminky Barči Jankotové, která ani trošku nezaváhala a donesla botu s čipem Anetky Hladůvkové do cíle. Anetce soupeřka přišlápla botu a ta cca 150 m běžela jen s jednou, ale bez čipu a bohužel se to podepsalo na konečném pořadí, ale i to se může stát. Za krásnou dokumentaci děkuji Kátě Kadlecové, naší dvorní fotografce.

Výsledky a tabulka pořadí v příloze.

Alena Zouharová


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět