AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

foto     výsledky

AC PRAHA 1890 opět na chodeckých Poděbradech

Na Lázeňské kolonádě proběhl jubilejní 90. Ročník mezinárodního chodeckého mítinku Poděbrady Walking. Je to velký svátek chůze. Každý rok se tu schází evropská a světová chodecká elita, závodníci a závodnice, kteří mají za sebou starty na Olympijských hrách či Mistrovství světa a Evropy.

Závod byl zároveň Mistrovstvím republiky v chůzi na 20 km pro ženy a muže, juniorky a junioři bojovali o domácí tituly na trati 10 km. Nebudu psát, kdo zvítězil a jaké byly časy to vše je ve výsledkové listině, jen se chci zmínit, že i když mítink probíhal za velmi chladného počasí těmto sportovcům to vůbec nevadilo, naopak. Nejen, že si vytvořili velmi hodnotná osobní maxima, také splnily ostré limity na Mistrovství světa a Evropy. 

V rámci mítinku proběhla Mezistátní utkání, Slovensko, zde mělo své Mistrovství v chůzi mužů na 20 km a další dva závody, které nás velmi zajímali z pozice naší účasti. Nejdříve odstartoval závod na 5 km dorostenek, kde svojí poděbradskou premiéru zahájila Verča Smolíková časem 29:35 novým osobním rekordem. Další chodeckou premiéru si odbyly sestry Anička a Majda Kautských v závodě Chodeckých legend a pochodu pro zdraví na 1 km. Vedly si velmi dobře, Majda vyhrála a Áňa byla 2. Jejich pradědeček Josef Průcha /můj otec/ je velmi spjatý s Poděbrady a chůzí. Poděbradský závod na 50 km šel v roce 1959, to se ještě chodilo z Prahy po silnici do Poděbrad a také pár let tu dělal hlasatele. Vytvořil řadu krajských rekordů v chůzi a jako trenér v našem oddíle vychoval řadu závodníků a závodnic, kteří patřili mezi československou a českou špičku v této atletické disciplíně. Z rodiny se nikdo závodně chůzi nevěnoval a možná právě Majda a Áňa půjdou ve šlápějích svého pradědečka, určitě by z toho měl velkou radost, čas ukáže.

K závodu neodmyslitelně patří také rozhodčí, kteří dohlížejí, aby vše probíhalo dle pravidel a i zde byli naši členové: František a Alena Zouharovi, Sára Krumlová, Lenka Panýrková.

Sportovní chodecký den v Poděbradech i za chladného počasí se velmi vydařil

Alena Zouharová


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět