foto ženy     foto muži

Mezinárodní mistrovství ČR veteránů 2022 ve vícebojích

Letošní 7. vícebojařské Mistrovství opět velmi úspěšně uspořádali atleti Litomyšle i s pomocí perfektní kanceláře rodiny Vonášků. Z dalších členů naší AC PRAHA 1890 jsme na dráze reprezentovali bohužel jen dva.  Setkání závodících účastníků a pořadatelů bylo opět velmi přátelské.
Závodilo 25 mužú a 5 žen. Proti minulému ročníku opět přibyli další borci a také vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem tentokrát o medaili vůbec neuvažoval. A i když se Jaromír zlepšil v šesti disciplínách, v pořadí početnější kategorie nad 60 let klesl o 2 místa, stejně jako já - avšak s horšími body. Také letos mne mladší Jaromír porazil v osmi disciplínách, ale po přepočtech jen v pěti z desíti stejně jako já jeho.
I letos získali tři nejlepší borci finanční odměny za umístění. Jedničkami a vítězi byli stejně jako vloni favorité Ivo Strnad a Zuzana Pumprlová. Rád bych se s nimi opět "utkal" při jako vždy krásných závodech, Šuperském Šikulovi 4.9.
Jak ten rok, léto a atletická sezóna rychle utíká ! Máme již jen několik příležitostí k letošnímu veteránskému setkávání, sportování a zlepšování výkonů, ještě tedy 4.9. v Šumperku, 8.10. na naší AC a 15.+ 16.10. na Kotlářce.