AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     foto JC

ŠIKULA

Vloni jsem byl s Kamilem na veteránských závodech "Šumperský Šikula". A protože se nám moc líbily, vypravil jsem se tam i tentokrát. Za opět krásného atletického počasí to bylo po všech stránkách výborné setkání kamarádských atletických "veteránů" nejen na dráze.

Šikula se hodnotí součtem bodů ze třech disciplín ze zvolených třech až čtyřech. Jako vloni jsem zvolil 60m, 60m přek., výšku a dálku. Kouli, oštěp a běh na 1 km jsem nechal jiným. Výkony jsem měl podobné loňským, ale rychlostně jsem na tom nebyl nejlépe. Po minulém dálkařském neúspěchu z AC jsem vsadil na zajišťovák, ten vyšel, ale další pokusy byly opět bohužel s přešlapy.

Na vítězství a sošku Šikuly z ryzího zlata mně ani velkou většinu masters dopředu vůbec nenapadlo myslet. Po loňském devátem místě jsem chtěl být opět do 10. místa, což se podařilo. Získal jsem alespň diplom z ryzího papíru. Přestože se věnovala i pořadatelství, sošku i v tomto ročníku vyhrála a při bohatém závěrečném posezení s mnoha dobrotama a odměnama převzala vynikající domácí Zuzana.

Škoda těch, kteří tam se mnou z AC nejeli, mohou jen litovat. Tak alespoň jeden dres zviditelnil naši AC. Většinu asi odradila vzdálenost Šumperka, raději se zúčastňují závodů zejména v Praze. Letos už moc pěkných setkání nezbývá, nejbližší jsou víceboje 4.-5.9. v Litomyšli. Dosud se veteránských vícebojů zúčastňovali také Kamil, Luděk a Jaromír. Kdo ještě další se k nám přidá letos ?

PERO


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět