výsledky

2. kolo MPD 2020

V důsledku letošních omezení v souvislosti s jarním rušením sportovních akcí proběhly pouze 2 kola přeboru atletických družstev dospělých. Předem bylo dáno uzavření všech soutěží, tudíž nikdo nikam nemohl postoupit, ani sestoupit.

Po vydařeném vystoupení v prvním kole se tentokrát pražští atleti sešli ve 2. a zároveň posledním kole na stadionu pražské Sparty v Podvinném mlýně. Muži AC Praha 1890 měli obhajovat stávající bronzové umístění, oslabené ženy byly po 1. kole 6. Ženám se přes obrovské oslabení podařilo 6. příčku udržet, muži (přes též výrazné oslabení) nakonec vybojovali 4. místo, což bohužel v konečném podaří znamenalo těsný propad i na 4. místo v celkovém pořadí, pouze jediný bod od 2. místa.

V soutěži žen byla jedinou bodující Vlaďka Holečková, která tentokrát nastoupila pouze na trati 400 m, kterou vyhrála. Ostatní ženy podaly sympatické výkony, a hlavně vůbec přišly a patří jim tak dík, že bylo ženské družstvo vůbec klasifikováno. V hodu koulí se představily Květa Křížová a Lenka Hanušová, jejich výkony stačily na 12., resp. 13. příčku. Oproti předchozímu kolu nastoupila nově Klára Anna Dvořáková ve sprintu na 100 m.

Muži, nebo spíše ještě chlapci, AC Praha 1890 přes veliké oslabení způsobené různými důvody (přesunutí soutěže na poslední chvíli z pátku na čtvrtek, karanténa, závody den před tím nebo víkend poté, nemoc, zranění) se vypjali k neskutečnému výkonu a vybojovali plných 58 bodů. Bodový účet načal jediný veterán v týmu Pavel Šára 5. místy v bězích na 3 km a 1500 m. Časy sice nepatřily k nejrychlejším, přesto svými výkony zaznamenal 12 bodů, tentokrát v nižší konkurenci na obou bězích. Z dalších závodníků AC dorazili pouze „sprinteři“, kteří ale tentokrát zazářili. Na 100 m doběhli Lubo Pelekh na 4., Ondra Hořejší při své premiéře na 7. a Mikuláš Veselý na 9. místě. Na čtvrtce pak Lubo Pelekh ve své premiéře doběhl těsně (o pouhé 3 setiny) 2., hned následován Štěpánem Lebedou. Na nejkratším sprintu na 100 m dále nastoupili Matouš Barták a Bertík Hejduk. Matouš Barták pak překvapil ve skoku vysokém, kdy při své premiéře v této disciplíně obsadil 4. místo. V závěrečné štafetě na 4x100 m předvedli naši kluci i slušné předávky a ve složení L. PelekhO. HořejšíB. Hejduk a Š. Lebeda skončili 3.!

Celkově tedy skončili naši muži v MPD 2020 4. a ženy 6. Letošní sezóny byla výjimečná a doufejme, že příští rok už nebude omezen proticovidovými opatřeními a proběhnou všechna 4 kola. Zároveň budu věřit, že se tentokrát zúčastní i mnoho dalších mladých a nadějných závodníků AC a celkově posunou oba týmy výše. Aby zase byly barvy AC pořádně vidět.

Moc děkuji všem zůčastněným atletkám i atletům AC za účast a sympatické bojovné výkony a těším se na příští rok.