AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky

1. kolo MPD 2020

V důsledku nucené přestávky v pořádání sportovních setkání i sportování vůbec začal Městský přebor atletických družstev v letošním roce až svým původně 3. kolem, tedy na stadionu Kotlářky. Z důvodu zkrácení soutěže se letos nejen jako každý rok již nikam nesestupuje, ale tentokrát ani nepostupuje. I když postup do 2. národní ligy, to je něco, o čem atletky a atleti nejstaršího sportovního klubu AC Praha 1890 ani nepřemýšlí. Přesto se zejména muži (a chlapci) předvedli v úvodním dějství sympatickými výkony a konečným 3. místem, což se jim již několik let nepovedlo. Nutno dodat, že k tomu přispěla i fatální chyba vedoucího družstva mužů Královských Vinohrad, který omylem své svěřence přihlásil mimo bodování. Ženy AC se i letos potýkají s absencemi a tak prapor klubu tentokrát nesly jen 4 statečné.

Přesto v soutěži zazářila Vlaďka Holečková, která jinak půlkařka doběhla na sprinterských tratích 100 a 200 m na 4., resp. 2. místě. Dobře jí sekundovala i Verča Hanušová, která si v dlouhém 5 km závodě doběhla pro 3. místo. Pochvalu ale zaslouží i 15. Květa Křížová v hodu oštěpem a 17. Lenka Hanušová ve vrhu koulí. Společně pak děvčata prokázala odvahu svou účastí ve štafetě na 4x100 m, kde se tentokrát účastnilo neskutečných 16 štafet.

To našim mužům se dařilo ještě lépe. Kromě vrhu koulí jsme měli zastoupení ve všech disciplínách a všude byli naši závodníci vidět, nejen podle dresů, ale i svými výkony. Tradičně úspěšným byl Lubo Pelekh, který si 4. místem ve finále A na 100 m zaběhl dokonce svůj PB 11,86 s. Slušným sprintem na dvojnásobné trati si pak doběhl opět pro 4. místo a stal se tak do počtu získaných bodů nejúspěšnějším závodníkem klubu. Trochu omylem mu v závěsu sekundoval Pavel Šára, který sice svůj první závod na 5 km nedoběhl, ale 3. místem na 110 m př. pak využil nezvykle nízkého počtu startujících k pěknému bodovému přínosu. K tomu ještě přidal 6. místo na půlce, i když s časem být spokojený určitě nemohl. Zato se mohl radovat ze sympatického výkonu mladičkého Ondry Kohla, který doběhl hned za ním na 7. místě a zřejmě jen přílišný stud mu zabránil v tom, aby svého o generaci staršího kolegu z klubu předběhl. Jen kvůli tomu se mu bohužel nepodařilo pokořit hranici 2:20 min o pouhých 5 s. Úvodní běh na 5 km býval tradičně ozdoben borci AC na čelních příčkách. Letos se běželo neskutečně rychle i vlivem 2 nových účastníků z prostředí orientačního běhu, nestárnoucího legendárního Honzy Mrázka a mladičkého Tomáše Janovského, který tak mohl poměřit své síly se svým otcem. Prapor AC držel ale Ferda Polášek, který se skvělým během jako jediný udržel těchto 2 borců a doběhl si pro skvělý PB 16:28 min. Do cíle doběhl ještě na 15. místě Martin Kauler a vůbec se za svůj výkon nemusel stydět, protože tentokrát visely body hodně vysoko. 7 prvních běžců dokonce pokořilo hranici 17 minut.

Mládí a „stáří“ AC Praha 1890 svedlo líté boje na obou sprinterských tratích. Petr Dvořák dokázal pokaždé odolat mladičkým závodníkům klubu i v přímých soubojích. Za ním se časem umístili Bertík Hejduk (ten ale zaznamenal na 100 m další osobní zlepšení hluboko pod 14 s), jeho bratr Kuba Hejduk a mladičký Filip Hladůvka. Všichni zaslouží velkou pochvalu i za svůj výkon ve štafetě na 4x100 m, kde štafeta A ve složení P. Dvořák-K. Vrátný-B. Hejduk-L. Pelekh doběhla 3. a B-štafeta ve složení J. Hejduk-O. Kohl-P. Šára-F. Hladůvka pak 5., což byl ale také celkový počet zúčastněných štafet.

Tentokrát mělo AC pěkné zastoupení i v technických disciplínách díky spolehlivému Kamilu Vrátnému i hostujícímu Kubovi Vlčkovi. Kamil předvedl své skokanské umění a doskočil si v dálce pro 7., ve výšce pak dokonce 6. místo. Kuba začal nenápadně 9. místem v dálce, aby pak ve své nejsilnější disciplíně oštěpu předvedl úctyhodných téměř 50 m, které stačily na celkové 2. místo.

Soutěž tedy mají zejména muži slušně rozjetou a vzhledem k tomu, že se bude v pátek 18. září na Podvinném mlýně konat druhé a zároveň i poslední kolo letošního ročníku MPD, bylo by fajn, pokud by se podařilo stávající umístění udržet.

Neoficiální pořadí soutěže po 1. kole:


Pavel Šára

 


  

 

 Komentáře

přidat

Alena Z.
a(dot)zouharova(at)email(dot)cz
8.7.2020
Ještě jednou zdravím a jen bych chtěla připsat, že k Lubovi se počtem bodů řadí i Vlaďka Holečková, oba mají po 16 b.
Alena Z.
a(dot)zouharova(at)email(dot)cz
7.7.2020
Zdravím a také přidávám pár řádek k výše uvedenému hodnocení závodu družstev MPD.
Ráda bych se zastala závodníků,nemyslím si, že neúčast na závodech je vždy jejich vinou. Trenéři by měli nejem své svěřence trénovat, ale také motivovat k závodění. Ze skupiny mladšího žactva každý rok odcházejí atleti a atletky, kteří jsou zvyklí závodit a bojovat za družstvo.Letošní tréninková a závodní sezóna je jiná, ale i tak byly závody,kde bylo možné startovat.Nejvíce byla vidět skupina Fandy Zouhara, veteránů a co ostatní trénkové skupiny mládeže od 14 let výše?
Lubomír Pelech (Lubo)
l(dot)pelekh(at)email(dot)cz
3.7.2020
Zdravím všechny!
Díky moc za skvěle provedený čas v kolektivu AC1890!
Vždy se na tyto závody moc těším a užívám si je. Taky díky tobě Pavle za hodnocení 1. kola!
Rád bych se přidal k trenérovi F. Zouharovi... Má naprostou pravdu! Mrzí mě, že se nás na závodech nesejde víc, je to velká škoda. Věřím tomu, že kdybychom se sešli ve větším počtu, měli bychom na lepší umístění. A taky bych rád podotknul, že účastí na MPD vyjádříte svým způsobem dík trenérům, kteří vám věnují svůj čas a snaží se vám pomáhat! Co jiného trenéra potěší víc, nežli vidět jak se svěřenec zlepšuje a snaží se zúročit to, na čem během tréninku spolu pracovaly?

Doufám že se nad tím zamyslíte a v 2. kole MPD nás bude víc. Hlavně je to ohromná zábava a ta atmosféra, která panuje na závodech je úplně jiná, nežli na tréninku. Má to cenu závodit - za sebe, za oddíl!

Lubo.
F. Zouhar 2.7.2020
Dovolte mi poděkovat za oddílovou reprezentaci a zároveň jako vedoucí družstva juniorek, vyjádřit obavy a rozhořčení nad malou účastí. Pro mnohé z Vás je soutěž družstev jedinou šancí jak si zazávodit a vy ji přesto nevyužijete? Chápu, že termín nebyl nejlepší. Apeluji na mladé závodníky a jejich rodiče. Vám je to opravdu úplně jedno, že trenéři tráví mnoho hodin na tréninku, že to stojí peníze a že jste to svým podpisem slíbili ???
Co se rozčiluji, těch co se to týká ,tak to číst nebudou.

Děkuji ved. družstva Pavlovi Šárovi
Př.tr.r. F. Zouhar st.

zpět