výsledky

4. kolo MPD 2019

Posledním 4. kolem na stadionu AC Sparty Praha v Podvinném mlýně skončil letošní Městský přebor atletických družstev dospělých Prahy.

Našim družstvům už v podstatě o nic nešlo, mužům stačilo aspoň dorazit, aby udrželi průběžnou 5. příčku a na lepší umístění mohli přemýšlet jen, kdyby některý z týmů před nimi nedorazil vůbec. To děvčata potřebovala napravit alespoň špatný dojem z posledních 2 kol, kdy se jednou nesešly ani v minimálním počtu 3 závodnic a jednou to jen tak tak zvládli. V sázce tak bylo alespoň udržení 7. pozice před ženami Kotlářky. Obě družstva tak svůj cíl splnila. Muži sice skončili až 6., když se před ně letos poprvé (byť těsně) dostali závodníci Aritmy, kteří měli navrch v technických disciplínách. Závod však ovlivnila velmi silná konkurence (zejména na běžeckých tratích) ze strany vítězných mužů Kotlářky a pořádající Sparty. To proto získali muži AC Prahy 1890 letos poprvé méně než 50 celkových bodů. Děvčata získala letos rekordních 53 bodů a udržela tak s přehledem 7. pozici.

Muži AC tedy uspěli opět v běžeckých disciplínách. Pěkný čas 11,89 s na 100 m stačil naší nové letošní posile Ljubovi Pelekhovi v důsledku zvýšené konkurence na 6. místo, 1 bod za 10. místo pak přidal Mikuláš Veselý. Na dvojnásobné trati se pak Ljuba posunul ještě o 1 příčku výš, i když se mu tentokrát nepodařilo prolomit hranici 24 s. Na obou tratích startovali mladíci Štěpán Lebeda, Matouš Barták a Bertík Hejduk. Zejména Štěpánovi ani slušné časy k bodům nestačily, přesto všichni 3 příkladně bojovali. Body týmu AC připluly i na delších tratích. Na 1500 m Pavel Šára v obležení teenegerů doběhl 6. a pro premiérový bodík za 10 místo si v novém osobním rekordu doběhl mladičký Ondra Kohl, který v závěru přespurtoval zkušeného závodníka. Podobně úspěšní byli naši běžci i na 3 km, kde Pavel Šára chybou v závěru přišel o lepší než 7. místo, když 10. doběhl Petr Havelka a prodloužil tak svou úspěšnou sérii závodů, kdy přišel, viděl a bodoval.

Všichni muži, nebo spíš kluci, pak příkladně zabojovali ve štafetách. A tým tentokrát ve složení L. Pelekh, M. Veselý, K. Vrátný, Š. Lebeda doběhl na 4. místě, ale opět to byla velmi pěkná podívaná. Mladičký B tým, kde M. Bartáka, H. Hejduka a O. Kohla doplnil P. Šára, pak skončil 9. z 11 zúčastněných. Výčet startujících a hlavně bodujících tak nekončí, protože návratem Rudy Mastíka do technických disciplín získalo AC po delší době bod z hodu diskem.

U žen AC byla tradičně (tedy pokud dorazila) výborná Vlaďka Holečková, která doběhla na obou sprinterských tratích shodně na 3. místě. Na 200 m jí ještě doplnila Lucka Slonková. Ta se pak ještě představila ve své nejoblíbenější disciplíně výšce, kde si doskočila pro 4 body za 7. místo. U běhu na 1500 m naše ženy doplatily na dřívější začátek (oproti normálu) závodního programu a nestihly tak v době výstřelu stát na startovní čáře. To si ale vynahradily na dvojnásobné trati, kdy byly naše barvy pěkně vidět. A to nejen u tradičních opor týmu jako jsou Jana Vrlová a Klára Šafránková nebo na této poprvé běžící Verča Hanušová. Velmi sympatický výkon předvedla mladičká Martina Seidlová, jinak dálková plavkyně, která si doběhla pro 2. místo, když celý závod strávila v čelní skupině. Na 3. místě ji následovala Jana, 5. Verča a 7. Klára.

Holky pak přidaly ještě bod ve štafetě na 4x100 m ve složení V. Holečková, L. Suchomelová, M. Seidlová a K. Šafránková. Poslední 2 doslova převzaly štafetový kolík ihned po svém oběhu závodu na 3 km. Další mladičká děvčata AC bojovala v hodu diskem a vrhu koulí. V obou disciplínách sice bodovala jen Lucka Suchomelová za 8. místo v kouli a 9. místo v disku, ale i ostatní holky zaslouží za své výkony a účast pochvalu, Květa Křížová za 13. místo v kouli a 17. místo v disku, za 14. místo v disku Anička Hochmanová a 18. místo v disku Adélka Maříková.

Všem zúčastněným v letošním roce bych chtěl jménem AC Praha 1890 poděkovat a budu se těšit na příští rok, že se opět podaří vytvořit fajn partu a třeba dorostou noví mladí reprezentanti nejstaršího českého atletického klubu a dojde ke zlepšení u stávajících mladých.