výsledky

2. kolo MPD 2019

Další pokračování Městského přeboru atletických družstev dospělých Prahy proběhlo hned 10 dní po 1. kole, tentokrát si sportovci dali dostaveníčko v areálu pražského Olympu ve Stromovce.

Družstvo žen AC Praha 1890, které v 1. kole (včetně kladiva) podalo tak sympatický výkon tentokrát zastupovaly pouze 2 atletky, Bára Bačová a Klára Šafránková, které zaslouží velkou pochvalu, protože přišly i se svými ratolestmi a vydržely i přes protahující se časový program závodů do samotného večera. Obě děvčata běžela netradiční 2 km a obě předvedly opravdu pěkné výkony okořeněné (předpokládám) i osobními rekordy. Klára doběhla na 5. a Bára 9. celkovém místě. Získané body jsou však pro družstvo k ničemu, protože vzhledem k neúčasti alespoň 3 závodnic nedostane AC ani jeden hlavní bod do soutěže družstev.

V nízkém počtu nastoupili tentokrát i atleti AC, ale zato všichni příkladně bojovali a vlastně jen kromě P. Ronovského, u kterého se kromě případné štafety vzhledem k jeho pokročilému věku nedá mezi mladými bodový přísun očekávat, všichni bodovali.

Nejlepších výsledků dosahovali atleti AC zpravidla v delších bězích. Tentokrát je však předčili sprinteři, kdy se na 100 m o 4. místo dělil Lubo Pelech se Štěpánem Lebedou, na 200 m dokonce Lubo doběhl 3. Ve sprinterské štafetě pak tato dvojice spolu s P. Dvořákem a H. Hejdukem získala pěkné 5. místo. Na 100 m nastoupili ještě H. Hejduk, P. Šára a P. Ronovský, na 200 m se pěkným časem blýsknul P. Dvořák.

Body bralo AC i v dalších běžeckých disciplínách. Na nejdelších 3 km skončil 4. Ferda Polášek a 8. P. Havelka, na 800 m 9. P. Šára a 12. T. Bačo. Oba posledně jmenovaní se těsně před půlkou utkali v přímém souboji i na dlouhých překážkách a byla z toho pěkná 6. a 7. místa.

Po delší době zaznamenalo AC Praha 1890 úspěch i ve skocích. Kamil Vrátný předvedl v dálce hodně solidních 546 cm, za které bral 5. místo. Ve výšce z toho bylo nakonec 7. místo za 158 cm.

V celkovém hodnocení zůstávají muži AC na solidním 5. místě, které odpovídá jejich možnostem, ženy se propadly na 8. příčku a na dohled už je samotné dno tabulky.

Další kolo je koná až za měsíc 26. 6. 2019 na nově rekonstruovaném povrchu atletického stadionu v Hostivaři. Věřím, že tentokrát se za družstvo žen představí více závodnic a třeba poprvé letos postaví i závěrečnou štafetu.