výsledky

2. kolo MPD 2018

AKTUALIZOVÁNO!!

V krátkém čase po uskutečnění 1. kola se pražští atleti v rámci Městského přeboru družstev setkali ke 2. kolu na stadionu Kotlářky, opět v netradičním termínu, pondělí. Závodnice i závodníci AC Praha 1890 se sešli oslabeni zejména o technické disciplíny, kdy chyběly tradiční ženské opory i nová posila, hostující Jirka Matoušek, u kterého se očekával významný bodový počin zejména v hodu oštěpem. Tedy bez jakýchkoliv očekávání, opravdu jen s touhou si zazávodit a zapotit se v dalším teplém květnovém odpoledni. O to větším šokem byla konečná umístění obou družstev. Ženy i muži vyskočili na bronzovou příčku!

Obě družstva svého výsledku dosáhly zejména díky kvalitním běžeckým výsledkům. V tradičně nejsilnější disciplíně, běhu na 3 km se podařilo 4 borcům AC dosáhnout na bodovaná umístění, Tomáš Mach výborným posledním kolem se vytáhl dokonce na 2. místo, za ním pak doběhli 5. Ferda Polášek, 7. Petr Havelka a 8. Pavel Šára. Premiérově si tuto trať úspěšně vyzkoušel Tomáš Hladina a byl z toho slušný čas. Bodové hody zažilo AC i na 800 m, kdy opět skvělým závěrem poskočil na 3. místo Fanda Zouhar, bodově následován ještě 8. Kubou Ruskem a 9. Pavlem Šárou. Záda jim opět kryl Tomáš Hladina, který i na této trati zaznamenal svůj úvodní osobní rekord. Fanda ZouharPavlem Šárou si to společně rozdali sami v posledním běhu na 400 m př. A pojistili další body za 8., resp. 9. místo.

Opravdovým šokem pak bylo představení Mikuláše Veselého ve sprintu na 100 m. Nejenže si zlepšil o půl vteřiny svůj osobní rekord, ale svým výkonem se katapultoval do finále A, v němž doběhl na 5. místě. Po odchodu Adama Havlase tak má AC dalšího sprintera, který je schopný se prosadit i v soutěži dospělých ve sprintu. Standardní výkon dále podal Tony Bačo i mladíci Roman HůlkaHonzou Šedivým. Ti pak nastoupili i na dvojnásobné trati, kde Roman Hůlka svedl pěkný souboj s Petrem Dvořákem. Naši sprinteři se vytáhli i ve štafetě na 4x 100 m, kdy tým A ve složení Bačo-Rusek-Vrátný-Veselý konečně zvládl i předávky a doběhl si pro celkové 5. místo. Milým překvapením je pak umístění na 10. místě týmu B ve složení Dvořák-Knovjánek-Šedivý-Hůlka, kteří za sebou nechali 2 štafety.

V technických disciplínách AC reprezentovali Aleš Kunovjánek a Kamil Vrátný. Prvně jmenovaný v hodu oštěpem a ve výšce na body nedosáhl, za to Kamil vstřebal únavu po nedávném běžeckém desetiboji a doskočil na 9. místo. Celkově tak muži obsadili bronzovou pozici a po 2 kolech pražského přeboru družstev se vyšvihli ze 6. na 4. příčku za Královské Vinohrady.

Atletky AC Praha 1890 se také opíraly především o běžecké disciplíny. Na sprintech excelovala Vlaďka Holečková, na 100 m děleným 3. místem a na dvojnásobné trati nakonec 2. místem za pěkných 27,49 s. Na 100 m se představily ještě mladičká Eliška Bokrová a dále Jana ZemanováDanou Dvořákovou, které předvedly solidní výkony. Eliška si přidala ještě i 200 m. V závěrečné sprinterské štafetě předvedla naše děvčata velmi sympatické výkony, tým A ve složení Holečková-Bokrová-Vlasáková-Dvořáková doběhl celkově 7. a tým B ve složení Zemanová-Šafránková-Šilhavá-Vrlová 9.

Nutno dodat, že poslední 3 jmenované se postavily na start sprinterské štafety ihned po doběhu svého vytrvalostního závodu na 2 km. V něm předvedla neskutečnou parádu Jana Vrlová, které jej stejně jako na 1. kole s náskokem vyhrála. Na 3. místě ji následovala Verča Hanušová a další body přidaly 6. Klára Šafránková, 7. Eva Šilhavá a 8. Lenka Křížová. Jana Vrlová přitom již měla čerstvě v nohách závod na 800 m, kde si skvělým závěrem doběhla pro 2. místo následovaná stále se lepšící Klárou Šafránkovou.

V hodu koulí nás vedle Dany Dvořákové, která nakonec předvedla solidní výkon přes 7,5 m, za který brala 10. místo i mladičká Lenka Hanušová, která se zlepšila proti 1. kolu. Pěkné 2 body za 9. místo při premiérovém startu v kategorii dospělých urvala v hodu oštěpem Petra Vlasáková. Záda jí též při premiérovém startu kryla Anička Hochmanová. Ženy AC tak obsadily celkové 3. místo a to jim patří i v součtu 2 kol. Všem zúčastněným za předvedené výkony i přístup moc děkuji a těším se na setkání přesně za měsíc, ve čtvrtek 28. června opět na stadionu Kotlářky.