výsledky          foto

ME veteránů v Úpici - 24.5. - 26.5.2013

Ve dnech 24. 5. – 26. 5. 2013 se konalo 13. ME veteránů v silničních disciplínách a ve štafetovém krosu. Náš oddíl měl zastoupení v Janě a Luďkovi Zárubových a v bývalém členovi AC Prahy 1890 chodci Josefu Smolovi.

Pepa Smola, dlouholetý člen AC a svěřenec p. Průchy jako jediný český chodec dosáhl na medaili a v přetěžkém závodě na 30 km vybojoval bronz.

Mezi prvními disciplínami byl běh na 10 km žen a 10 km mužů již v pátek v podvečer. Za chladného deštivého počasí se běžci vydali na trať z Úpického náměstí přes Havlovice směrem k Babiččinu údolí a zpět. Zde náš zástupce, Luděk Záruba vybojoval 35. Místo v kategorii 50-54 let.

V sobotu byly v nedalekých Svatoňovicích na pořadu štafety veteránů a veteránek. V náročném travnatém členitém terénu bojovaly ženy na 3x2 km, muži nad 60 let taktéž a mladší muži na 3x4km. Neděle patřila nejdelším disciplínám, v devět hodin startoval na náměstí v Úpici společný závod veteránů a veteránek v půlmaratonu. O hodinu později začínal v Havlovicích závod veteránů v chůzi na 30 km a veteránek v chůzi na 20 km.

Za velmi chladného počasí vyběhlo na start, směr Havlovice a zpět přes Úpici směrem na Suchovršice a zpět do Úpice do cíle přes 300 závodníků a závodnic. V tomto závodě jsem skončila na 8. místě v kategorii 50-54 let ve shodném čase jako soupeřka, která do cíle těsně přede mnou doslova skočila.

V této době již chodci hodinu šlapali svůj závod v nedalekých Havlovicích na dvoukilometrovém velmi větrném okruhu. Tento vítr velmi ztěžoval již tak náročný chodecký závod. Vyhlášením výsledků a předáním medailí nejlepším chodcům skončilo 13. ME veteránů.

I když jsme odjížděli mokří a prokřehlí, v tu chvíli jsme ještě netušili, jaké štěstí jsme vlastně na počasí měli – to ukázaly dny další...