výsledky     foto     foto příprava

47. Mistrovství ČR veteránů v Olomouci - 15.6.2013

Již třetího letního Mistrovství ČR veteránů za sebou, které se letos konalo v nečekaně brzkém termínu, se zúčastnili také SVĚPEROvci z AC PRAHA 1890. Přestože naše forma začala teprve stoupat, také tentokrát jsme dosáhli dobrých výsledků a naši AC jsme dobře reprezentovali.

27.8.2011 v Pardubicích závodilo celkem 193 závodníků ve 346 startech. Za AC PRAHA 1890 se zúčastnila pouze Jana Zemanová, ale zato velmi úspěšně. Byla první ve skoku do dálky, třetí v běhu na 200m a pátá v běhu na 100m.

7.7.2012 v Opavě  soutěžilo 209 závodníků ve 285 startech. Z AC jsme se zúčastnili tzv. 4 veteráni Dana Dvořáková, Jana Zemanová, Kamil Vrátný a Petr Ronovský. Ve čtyřech disciplínách jsme ve velkém vedru získali 7 medailí a dvě postupová místa na mezistátní utkání.

15.6.2013 v Olomouci absolvovalo 196 závodníků celkem 399 startů, takže naše konkurence byla letos větší než vloni. Přesto jsme byli vidět:

* Jana Zemanová, naše silné loňské medailové želízko, je letos zraněná a tak s námi jela jako doprovod. Oblažovala nás svou přítomností, pořídila mnoho fotografií a po návratu připravila reportážní povídání s fotkama i pro připravovanou ročenku 2013.

* Dana Dvořáková byla se dvěma veteránskými osobními rekordy naše nejúspěšnější. Skončila bronzová na 80m překážek za 15,18 s (přepočteno 17,69s), bronzová v trojskoku 9,37 m (10,59m) a pátá ve výšce 127 cm (142cm). Dana byla naší první zraněnou. Na překážkách natolik bojovala se soupeřkou, že se vrhla do cíle po hlavě a po pádu na tartan se nepěkně odřela. Hodná soupeřka jí po závodech odřeniny trochu méně bolestivě ošetřila.

* Kamil Vrátný startoval ve “skokanském trojboji”. Po dlouhé skokanské pauze zaviněné bolavou achillovkou dosáhl ve zdraví dobrých výkonů a bylo vidět, že má na brzké zlepšení : výška 159 cm (166cm), dálka s nevycházejícím rozběhem 514 cm (560cm) a výborný trojskok ve veteránském osobním rekordu 11,78 m (12,70m)

* Ondřej Vosecký také závodil v “skokanském trojboji” a prakticky bez tréninku (bohužel) dosáhl dobrých výkonů : výška 151 cm (159cm), dálka v osobáčku 470 cm (518cm) a trojskok také v osobním veteránském rekordu 10,60 m (11,59m). Ale bohužel se při posledním usilovném pokusu v trojskoku zranil, bolestivě si odrazil patu. A tak si asi od skákání nyní trochu odpočine a možná si bude muset pořídit lepší tretry.

* Petr Ronovský dosáhl základního veteránského osobního rekordu na 100 m překážek 23,57 s (19,83s), v dálce 376 cm (600cm) a v trojskoku 8,21 m (13,27m). Jeho výkony byly poznamenané zraněním svalu nebo možná vazu, po kterém pokračoval jen s vypětím vůle.

* Jan Pospíšil, není sice SVĚPEROvcem, ale naším bývalým atletem, který již vloni startoval opět za družstvo mužů AC. V Olomouci získal bronzovou medaili v trojskoku za 11,32 m (14,73m) a v dálce skočil 502 cm (641cm)

* Jiří Rambousek, v minulosti také člen AC Praha závodil již za sebe . Zaběhl 100m za 15,92 s (12,16s), 200 m za 34,35 s (25,67s) a v kouli 7,74 m (10,83m).

I když bylo cílem naší cesty do Olomouce Mistrovství ČR, naší společnou událostí však nebyly pouze mistrovské závody.

Do Olomoce i zpět jsme v družné zábavě pohodlně cestovali vlakem. Po příjezdu jsme společně poobědvali v ristorante ROMA a poté jsme se ubytovali v levné ale slušné Václavkově koleji.

Odpoledne před závody jsme si prohlédli část středu krásné Olomouce, k večeru jsme se někteří  pobavili také minigolfem a v teplé noci jsme ještě poseděli a občerstvili se ve stylové restauraci Victoria.

V krásném prosluněném ránu jsme vyrazili na stadion Lokomotivy Olomouc, potkali se se známými kamarády - soupeři a připravili se na své atletické disciplíny.

Závody byly velmi dobře uspořádané, pro nás však byly náročné kvůli těžkým soupeřům, pražícímu sluníčku a také kvůli několika vzniklým zraněním, která jsme usilovně překonávali.

Během závodů a po závodech utahaní, někteří i sluníčkem spálení jsme se za značného horka  osvěžovali nejen pitím tekutin, ale i ve stýplařském příkopu.

Nakonec mistrovství jsme se v salonku stadionu při cimbálové muzice občerstvili, zúčastnili se vyhlášení výsledků s  předáním medailí a uháněli na vlak domů ….

Nyní již někteří léčíme zranění, těšíme se na další zlepšování naší výkonnostní formy a na závody i za družstva mužů a žen AC PRAHA 1890.