výsledky     foto

Pohoda s přípravkou na Mazurské

Ve středu jsme vyrazili s přípravkou do Bohnic. Atletický klub Mazurská zde uspořádal pro nás a AŠK Novoborská závody pro nejmladší sportovce. Startující byli rozděleni na kategorie: starší přípravka (ročník 2006 a 2007) a mladší přípravka (ročník 2008 a mladší), vždy hoši a dívky. Čekal je běh na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem a závěrečná štafeta 4 x 125 m (půl kola).

A všechno bylo skvělé. Přátelská atmosféra, děti nadšené a velmi snaživé, jednotlivé disciplíny se rychle střídaly, krásné počasí… Na závěr se běžely štafety, a pak se čekalo na vyhlášení.

A zde plně platilo pořekadlo - kdo si počká, ten se dočká. Naši závodníci se objevili na stupních vítězů takřka ve všech disciplínách. Největším překvapením pro mě bylo vyhlášení výsledků dálky u mladších dívek. Tam jsme všem vypálili rybník - nejdále doskočila zkušená Kája Vavrušková (3,33 m), druhé místo obsadila naše nová a nadějná posila Majda Měřičková (3,24 m) a třetí Anička Uchytilová dala jen o 4 centimetry méně. Anička si navíc ve sprintu doběhla pro první místo (10,1 s) a Kája pro druhé (10,2). Stále se zlepšující Emička Šárová vyhrála hod kriketovým míčkem výkonem 32,10 m. Táňa Rezková pak v této disciplíně přidala ve starší přípravce místo druhé. A na třetí stupínek v dálce dosáhla Nela Hrnčířová (3,42 m).

Mezi kluky mile překvapil Viktor Böhm, který na tréninkách zaujme spíše neustálým brebentěním, ale tady vybojoval hned dvě 3. místa - ve sprintu a v hodu míčkem (30 m), a v dálce skončil čtvrtý. Pochvalu zaslouží i Kryštof Uchytil, který se rozhodl vrátit k atletice a hned mu to vyneslo 2. místo v krikeťáku (37,20) a o fous mu uteklo umístění na "bedně" ve sprintu a dálce, kde hned za ním skončil Lukáš M.

Závěrečné štafety nám přinesly dvě první místa, jedno druhé a jedno třetí. A co víc, odměnu ve formě koláčů! Na fotkách se můžete přesvědčit, jaké byly. Ostatně jako sladkou tečku na závěr pak obdrželi koláček všichni zúčastnění.

Všichni vyhrát nemohou. Našim závodníkům však určitě patří velká pochvala za úžasné výkony. Myslím si, že děti, jejich rodiče i trenéři odcházeli z Mazurské spokojeni a příjemně naladěni.