výsledky     foto EM     foto

Přípravka na Burešce

Konečně! Přípravka starší i mladší si mohla zazávodit! Dne 15. června 2020 pořádal atletický oddíl SK Míle působící v areálu ZŠ Burešova na Praze 8 pro děti ročník 2009 a mladší závody přípravek „ze severu“. Kromě nás se na nich sešly děti z pořádajícího oddílu, proseckého ŠAK Novoborská a bohnického AŠK Mazurská.

Pondělí bylo plné slunce, dychtivých závodníků a krásných výkonů. Soutěžilo se v běhu na 60 m, skoku dalekém, autovém vhazování medicinbalem a ve štafetě. Závodníci byli rozděleni do dvou kategorií – starší přípravka ročník 2009-2010 a mladší přípravka ročník 2011 a mladší.

Ve sprintu se startovalo z opravdických bloků a pro ty nejmenší byl běh do cíle v drahách opravdovou zkouškou zdatnosti a bojovnosti. Naši svěřenci si zde vedli výborně. Velmi mě překvapil mezi mladšími chlapci Šimon Dvořáček svým druhým místem. Ve starší kategorii stejným umístěním přesvědčil o svých kvalitách Sam Knor, čtvrté místo přidal Olda Borovička. Mezi staršími děvčaty pak Anička Znojilová doběhla jako třetí.

Skok do dálky byl pro starší přípravku zlomovým, poprvé jim byly výkony měřeny od prkna. Takže kdo přešlápl, měl smůlu, jeho pokus byl neplatný a neměřil se. Závodníci se však s tímto pravidlem vyrovnali velmi dobře. Nejdále z našich doskočil Olda Borovička a výkonem 3,58 m obsadil stříbrnou příčku. O 11 cm méně skočil Šimon Chromík a byl třetí. Starším dívkám umístění „na bedně“ uteklo jen těsně. Anička skončila čtvrtá (3,17 m) a Esterka Böhmová pátá (3,14 m). Mladší přípravce se dálka měřila z místa odrazu. Nejlépe se v barvách našeho oddílu vedlo již jednou jmenovanému Šimonu Dvořáčkovi, kterému rozhodčí naměřili 3,13 m a bylo z toho třetí místo.

Novinkou pro všechny zúčastněné byl hod. V minulých utkáních přípravky se vždy házelo kriketovým míčkem, případně raketkou. Tentokrát na všechny čekal hod medicinbalem, který vážil 1 kg, a autovým, vhazováním se musel odhodit co nejdále. Tahle disciplína nejvíce „sedla“ našim starším chlapcům. Získali jsme zde jediné „zlato“, kdy první Jenda Šulc hodil 8,16 metrů, druhý Péťa Šára 7,20 m a čtvrtý Vojta Konopásek 6,90 m. Esterce pak v kategorii děvčat hodem 6,52 m těsně o 1 cm uteklo první místo.

Na závěr se běžely štafety 4 x půl kola a každý ze čtyřčlenné štafety měl před sebou  běh se štafetovým kolíkem v délce 167 m. I zde dětem nechyběla bojovnost. Odrazilo se to i v umístění. Ve starší kategorii z dvanácti startujících doběhly naše štafety na 2, 4.,5. a 6. místě. Na „bedně“ se při vyhlašování ocitla štafeta ve složení Sam, Šimon, Péťa a Vojta. Naše nejúspěšnější mladší štafeta skončila „bramborová“.

Výkony, umístění a odměny nejlepším i sladkosti pro všechny účastníky byly vyústěním celého odpoledne. Radost jsme však měli všichni hlavně z toho, že jsme se konečně mohli společně sejít, zazávodit si, získat nové zkušenosti a poměřit své síly s dětmi z dalších oddílů. Velkou pochvalu si zaslouží všichni závodníci, organizátoři, trenéři i povzbuzující rodičové.

Už se těšíme, až se v září sejdeme na společné akci na našem hřišti.