výsledky     foto EM     foto KS

Přípravka se loučila se sezónou na AC

Plánované podzimní závody přípravek se původně měly konat na Novoborské, ale tam organizace z důvodu výměny trenéra vázla. Aby naši nejmladší závodníci měli možnost předvést své podzimní výkony a poměřit síly s konkurencí, rozhodli jsme se tyto závody uspořádat u nás.

Na hřiště AC Prahy 1890 jsme na pondělí 1. října 2018 pozvali atlety ze ŠAK Novoborská a AŠK Mazurská. Závodilo se v kategorii starší přípravka (ročník 2007 a 2008) a mladší přípravka (ročník 2009 a mladší). Disciplíny byly tradiční – běh na 60 metrů, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Na závěr se běžela štafeta 4 x 250 metrů.

Dopoledne si s námi počasí pohrávalo – zataženo, déšť, vítr. Ale předpověď na odpoledne vyšla – nepršelo, a to bylo hlavní.

Závodníci střídali jednu disciplínu za druhou, padaly i osobní rekordy.

Radost nám udělali všichni naši atleti. Bojovali o co nejlepší výkony, fandili si, v závěrečné štafetě, kde museli se štafetovým kolíkem oběhnout celé kolo, se vydali ze všech sil. A jejich úsilí často přineslo i parádní umístění.

Na stupních vítězů se nejčastěji objevovala Anička Uchytilová, která vyhrála běh na 60 m a úžasně doskočila do dálky 3,46 m. Také Sam Knor zvítězil v dálce a v dalších disciplínách vystoupal na bedně postupně na všechny tři stupínky. Naše starší dívky si překvapivě doběhly pro první tři místa ve sprintu. Závody si určitě užil i Lukáš Michetschläger, který bude velkou posilou žactva v příštím roce. Ema Šárová se hody kriketovým míčkem přiblížila 40metrové hranici a soupeřky skončily deset metrů za ní. Vlastně až na jedno vyhlašování (míček starších kluků) jsme vždy měli naše závodníky mezi třemi nejlepšími. O tom se nakonec můžete přesvědčit ve fotogalerii a ve výsledcích. Moc gratulujeme.

Děti, organizátoři a pomocníci se zahřáli pohybem. Rodiče a další příznivci fanděním, i když navečer už začali „podupávat“. Závěr štafet a předávání kulaté odměny vítězům se již uskutečnilo za umělého osvětlení.

Velký dík patří organizátorům, trenérům a ochotným pomocníkům.

A jaká že byla ta kulatá odměna vítězům a všem účastníkům? Neprozradím, ale na fotkách ji uvidíte.