výsledky     foto

33 závodníků a 12 diplomy

Počasí ve středu 25. září přes den trochu mátlo. Pršelo. Ale předpověď vyšla, takže odpoledne déšť ustal, vykouklo sluníčko a bylo příjemné závodní počasí. A to bylo dobře, protože naši přípravku čekalo letos poslední utkání. Týmy AŠK Mazurská, ŠAK Novoborská a SK Míle se sešly na Mazurské v Praze 8 a na 117 dětí čekaly tři disciplíny a závěrečná štafeta. Rozdělení přípravky bylo standardní na starší (ročníky 2008-2009) a mladší (ročníky 2010 a mladší). Holky a kluci závodili v tradičních disciplínách – sprint, skok do dálky a hod kriketovým míčkem.

Sprint byl tentokrát delší a pěkně mladé atlety zadýchal. Mladší přípravka běžela 80 m – a ejhle, měli jsme první „zlatou“ díky Petru Šárovi. Starší přípravku čekala téměř dvojnásobná trať - 150 metrů. A další skvělá umístění. Pro první místo si doběhla naše velká opora Anička Uchytilová a třetí byla Kája Peníčková. Bronz patřil i Ondrovi Foldovi a hned za ním brali „brambory“ Sam Knor se Šimonem Chromíkem.

Dálka pro mě byla velkým překvapením. Vojta Konopásek zvažoval, jestli na závody vůbec půjde. Šel. A v mladších klukách vyhrál skokem dlouhým 3,60 m! A jeho největší kamarád Šimon Chromík ve starších obsadil 2. místo výkonem 3,70 m. Starší holky se dostaly tři mezi první čtyřku s téměř shodným výkonem. Zvítězila Kája Pěníčková (3,54 m), která se po roce zase k atletice vrátila a hned upoutala kvalitními výkony. Pro druhé místo si doskončila Kája Vavrušková (3,51 m) a pro čtvrté Anička Uchytilová (3,42 m). Jedno krásné a pro mě nečekané vítězství jsme získali v kriketu. Patřilo Anetce Hladůvkové za výkon 21,40 m v mladší přípravce. V té starší si hodem rovných 30 metrů vybojovala Gabča Holodňáková třetí místo.

Hojná účast byla ve štafetách. Výborně ji zaběhla naše smíšené uskupení starší přípravky ve složení Uchytilová, Vavrušková, Folda, Knor. Běžela nejrychleji z konkurence 13 štafet, takže na ni čekal nejvyšší stupeň vítězů. Jen o příčku níže se umístila štafeta mladších: Šára, Konopásek, Ptáčková, Jankotová. Brala tedy stříbro z celkového počtu 14 zúčastněných.

A ačkoliv jsem tady jmenovala přední umístění, pochvalu za nasazení a účast si zaslouží všichni. Jako o život bojovalo všech 33 závodníků a závodnic AC Prahy 1890. Je to vždy změna vyzkoušet si opravdové závody, navíc na jiném hřišti a s mnoha dalšími soupeři. Pravda, ti mladší občas, než na ně došla řada, dávali přednost povídání a rozhodčí je museli několikrát vyvolávat. Ale jednotlivé disciplíny zvládli a padaly i osobní rekordy. Ve výsledcích se dozvíte více. Také se hodně fandilo. Naši skupinu toto společné zápolení určitě hezky stmelilo.

Vyhlašování již probíhalo za stmívání. Vítězové obdrželi diplom a sladkosti. A i ti, co se na „bednu“ nedostali, odcházeli s malou odměnou – koláčkem.