výsledky 60m    výsledky dálka    výsledky raketka    výsledky štafeta  foto EM     foto

Šest "zlatých" přípravky

V pondělí 17. června 2019 si naše přípravka naposledy před prázdninami zazávodila. Soupeři jim na hřišti na Proseku byli "žluťásci" z pořádající ŠAK Novoborská, "bělásci" ze ŠAK Mazurská a "zelení" z SK Míle. Na všechny čekal krátký sprint, skok do dálky z místa pro mladší a skok do dálky s rozeběhem pro starší, hod raketou a závěrečná štafeta 4 X 200 m.

Za příjemného slunečního počasí jsme byli svědky mnoha hezkých sportovních výkonů, bojovnosti a vzájemného fandění. A potěšila i přední umístění našich závodníků.

Vítězství Péti Šáry v běhu na 60 metrů a třetí a čtvrté místo Marianky Měřičkové a Anetky Hladůvkové, všichni z mladší přípravky. Za starší pak přidaly druhé, třetí a čtvrté místo Danielka Čermáková, Anička Uchytilová a Karolína Vavrušková.

Hod raketkou patřil Šárovým. Obsadili první místa ve své kategorii. Emička se přiblížila neskutečným 40 metrům a Péťa přehodil pětadvacítku.

I v dálce jsme dvakrát stáli na stupních nejvyšších - tentokrát zásluhou Káji Vavruškové s výkonem 3,62 m, dobře jí sekundovaly i Anička Uchytilová (4.) a Ema Šárová (5.). Skok z místa mladších dívek vyhrála Marianka Měřičková.

A šafety - to byl příval emocí, hecování, lehkého chaosu, úsilí a potlesku pro všechny zúčastněné. A naši běžci neskutečně zabojovali. Štafeta mladších kluků vyhrála a starší přípravka si doběhla pro 2. a 3. místo.

Trochu mrzelo, že dost dětí ze starší kategorie se ze závodů omluvilo, z chlapců startovali jen dva. Ale účast na škole v přírodě je taky bezva. Za nás trenéry a rodiče musím říci, že jsme si to s děti parádně užili. Po prázdninách nás čeká další kolo, tentokrát na Mazurské.