výsledky     foto

Byly i medaile

V pondělí 2. října jsme vyrazili na poslední závody přípravek na Prosek. Místní atletický oddíl ŠAK Novoborská zde pořádal atletické klání pro svoje členy, děti z našeho oddílu a z AŠK Mazurská. Již standardně se soutěžilo ve čtyřech kategoriích: starší dívky a starší hoši (ročník 2006-2007) a mladší dívky a mladší hoši (ročník 2008 a mladší). Disciplíny byly klasické – běh na 60 metrů z polovysokého startu, skok do dálky, resp. skok z místa pro mladší a hod kriketovým míčkem.

Naši starší přípravku skolila nemoc, takže nakonec za ní startovali jen čtyři kluci a tři dívky. Výbornou formu opět potvrdil Kryštof Uchytil, který vyhrál krikeťák výkonem 39 metrů a ve skoku do dálky si dokončil pro 2. místě (3,63 m). Velmi dobře mu zde sekundovali naši další závodníci (Lukáš byl 5., Luboš 7. a Honza 11.). Lukášovi navíc o desetinku uteklo umístění „na bedně“ ve sprintu. Bramborová medaile „zbyla“ i na Táňu v hodu míčkem a na Nelu ve sprintu.

Mladší kategorie byla velmi početně zastoupená, oslovili jsme již zkušené závodníky, ale sáhli i po několika nových. Místo skoku do dálky s rozeběhem z časových důvodů absolvovali skok do dálky z místa. A zde děvčata vybojovala hned dvě medaile – zlatou Majda (1,82 m) a v rozskoku pak bronzovou Emička. Do první desítky se svými výkony zařadily ještě tři – Daniela, Kristýnka a Kája. Emička Šárová suverénně zvítězila v hodu míčkem s úžasným výkonem 31,5 m, kdy v pořadí druhá závodnice hodila o 10 metrů méně! Gabča a Johanka pak skončily na 5. a 6. místě. Ve sprintu by obsadily hned čtyři závodnice druhé místo. Byly mezi nimi i naše Majda, Kája a Kristýnka. A protože pořadatelé chtěli mít jasno, dopřáli jim ještě jeden mimořádný rozběh. V něm s převahou zvítězila Majda, takže si zaslouženě odnesla stříbrnou medaili, a bronzovou vybojovala Kristýnka.

Mladší kluci ve sprintu úplně nezazářili. Ale pak už při vyhlašování nechyběli. V kriketu si Mareček vyházel druhou příčku (28 m), velmi pěkných umístění dosáhli Viktor (4.), Matouš (5.) a do první desítky se vešli i Kuba, Péťa a Carlos. A velké překvapení nás čekalo u dálky. Milan skončil stříbrný a Matouš bronzový. Páté místo Viktora a Marka se také cení.

Diplomy a medaile byly fajn, ale i samotná účast stála za to. Děti si nejenom zazávodily, užily si společně pěkné odpoledne, navzájem se povzbuzovaly, ale vyzkoušely si i něco jiného. Celou akci spolupořádal sportovní klub Reinders MMA Team, z čehož vyplynuli dva zajímaví hosté závodů: André Reinders - bývalý profesionální mistr Evropy (WFCA) a ČR (Hell Cage) - a Jiří Mužík - halový mistr Evropy v běhu na 4x400 m a držitel českého rekordu na 400 m př. Členové tohoto sportovního klubu působili u jednotlivých disciplín a v závěru pomohli vyplnit chvíle před vyhlašováním – zapojili děti do rozcvičky a předvedli ukázku bojového umění.

Před samotným rozdávání medailí pak dětem zdůraznili, že všichni nemohou vyhrát. A v případě neúspěchu je velmi důležité se umět smířit s porážkou.

Při vyhlašování začalo poprchávat, až se rozpršelo a setmělo. A když už nebylo co rozdávat, všichni se rozprchli. A bylo po všem.