výsledky

Medaile z Ďábličáku

Po babím podzimu přišla sychravá neděle 15. listopadu. Na Vodáckém přespolním běhu v Ďáblickém háji se dopoledne sešli závodníci, aby za drobného deště běželi po označené trase, poprali se s rozmáčeným terénem a vyzkoušeli své síly s ostatními. Start probíhal po dvojicích s 30sekundovým intervalem, takže odpadla tlačenice u startu.

Jako první odstartoval běh na 1000 metrů, Na tuto trať vyběhla naše dorostenka Maruška Hochmanová jako jediná dívka společně se staršími žáky. A protože se v této kategorii nesešly tři závodnice, medaili nezískala. Odměnou jí byl pouze sportovní zážitek a pochvala trenéra.

Následoval start kategorie mladšího žactva a starších žákyň na 680 metrů a zde jsme měli již ostřílenou závodnici z běhů Ďáblickým hájem - Verču Hanušovou. Dařilo se jí a obsadila třetí místo.

Účast naší přípravky jsem vzhledem k nepříznivém počasí neočekávala příliš velkou. Ale děti překvapily! Nakonec se jich sešlo osm. První dorazil Lukáš, následovali ho sourozenci Honzík, Evička a David Ellederovi, Magdalénka, dvojčata Kája s Kryštofem a Anička. Na všechny ročníky 2005 a mladší čekala trať označená bílým fáborkem dlouhá 320 metrů. Tato kategorie byla nejpočetnější a při vyhlašování byla rozdělena ještě do tří podkategorií podle věku. Zejména zde jsem ocenila výhodu startu po dvojicích - děti vyběhly bez stresu, samy si určily tempo a stopu. Všichni naši malí závodníci pelášili, až jim spadané listí pod nohama odskakovalo.  Trať uběhli v pohodě a ani se příliš nezadýchali. A při vyhlašování výsledků, na které se čekalo v chladu a houstnoucím dešti, přišlo na závěr velké překvapení: Magda ve své kategorii obsadila 1. místo a Anička 3.místo!  Obdržely medaili, diplom a koláč. Ale i ti ostatní se neztratili a doběhli - pátí (Lukáš), šestí (David, Kája, Honzík), osmí (Evička)... a zdaleka ne poslední. Moc všem gratuluji a děkuji za bezva výkony.Pochvalu si samozřejmě zaslouží i rodiče, kteří své děti na start přivedli.

EM

P.S. Abych nezapomněla, mezi startujícími byl i náš dospělák Pavel Šára, který si na trati 5000 m v kategorii veterán 40 let doběhl pro medailové třetí místo. Ten se na start přivedl sám.