výsledky

Vodácký přespolní běh v Ďáblickém háji, 16.11.2014

Raději bych měla vodácký běh bez vody, ale tentokrát to nevyšlo. Sotva jsme dorazili v neděli 16. listopadu na místo startu, začalo pršet. Nicméně sportovce, kteří se rozhodli zaběhat si v ďáblickém přírodním areálu, déšť neodradil. Specialitou tohoto závodu je, že se startuje po dvojicích v půlminutovém intervalu. Dvojice se řadí podle čísel, která se přidělují při zápisu na jednotlivé tratě bez ohledu na pohlaví. Tak se stane, že se sejdou například u nejkratší tratě desetiletý závodník s pětiletou slečnou. A až do konečných výsledků nikdo vlastně neví, kolikátý celkově skončil.

V každém běhu jsme měli zastoupení a několikrát jsme byli i "na bedně".  V úvodní disciplině - běhu na 1000 m - získal bronz Kuba Krofta za starší žáky. Ve stejné věkové kategorii měla velikou radost ze stejného umístění, tedy třetího místa, Marie Hochmanová, která běžela 680 m. Na téže trati utekla mladší žákyni Verče Hanušové medaile jen "o fous", doběhla čtvrtá, a zaslouží velkou pochvalu, protože měla stejný čas jako starší Maruška.

Téměř sedmdesátka závodníků postupně vyběhla na trať 320 m. Početná skupina dětí do 10 let byla při vyhlašování rozdělena do tří podskupin. Ze starších dětí naší přípravky se na startu objevili Filip Svoboda (krásné 10. místo), Tereza Bulvasová (14.) a Matěj Krofta. Šestiletá Emička Šárová, která tuto trať absolvuje každoročně již od roku 2011, vybojovala stříbrnou medaili. A statečně se s trasou 320 m popral i náš nejmladší startující člen Toníček Šolc, který za šest dnů poté oslavil páté narozeniny.

Závěr závodu patřil běhu na 5 kilometrů. Tuto trať v členitém a kluzkém terénu zdolalo 144 závodníků. Nejrychlejší za necelých 18 minut. Náš Pavel Šára je na této trati již ostřílený závodník a  každým rokem si zlepšuje čas i pořadí. Letos doběhl s celkově desátým nejlepším časem a na 2. místě ve své kategorii! Jako pátý mezi dorostenci se umístil Lukáš Poláček. A pro zajímavost - nejstarším účastníkem byl 76letý veterán.

Pochvalu zaslouží všichni, kteří přišli a užili si dopolední sportování v přírodě. Věřím, že za sluníčka bychom na startu viděli více dětí z našich řad.