AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     body

Pohár přípravek skončil

Závěrečné kolo poháru přípravek Prahy 8 a Prahy 9 patřilo 5. října 2015 opět ročníkům 2004-2006 a opět se konalo na vysočanském stadionu Sparty.

Na 120 holek a kluků ze sedmi atletických oddílů si v něm mohlo naposledy v tomto roce změřit síly, a to v běhu na 60 m, skoku do dálky z místa a hodu kriketovým míčkem. Startující byli tradičně rozděleni do tří družstev a v jednom z nich zápolilo i našich jedenáct závodníků. Teplé sluneční počasí přálo, a tak jsme si závěrečné závody na rozlehlém sparťanském hřiště opravdu užili.

Začínali jsme dálkou a přes třímetrovou hranici  doskočili Ríša Mlejnek (3,27 m) a Honza Slaba (3,16 m). V hodu Honzovi dolétl kriket za 30 metrů (30,32 m) a dobře mu sekundoval i Ondra (23,10 m). Poslední zastávka nás čekala u bloků. Měli jsme čas, takže jsme si zkoušeli výběhy z bloků hned v šesti drahách najednou, což byl pro nás příjemný bonus. A všechny musím pochválit, zkušeně si připravovali bloky, odměřovali si jejich natavení na stopy, znali a dodržovali povely rozhodčího a usilovně pelášili do cíle. V běhu na 60 metrů jsme získali skryté vítězství. Ve skupině bodovalo vždy prvních padesát závodníků a u chlapců jsme jako družstvo za běh získali nejvíce bodů! Bodovali všichni naši kluci - nejrychlejší byl Filip Svoboda (7. - 10,0 s), Vojtěch Ptáček (11. - 10,3 s), dále Péťa Vajsochr, Honza, Martin Kylar, Ríša, Ondra, David Elleder i Matěj Krofta!  Akorát Matěj musí více pilovat běh ve vlastní dráze.

Děvčat se poháru za náš oddíl zúčastnilo málo - jen dvě. Potěšil mě výkon i technika hodu Adélky Maříkové, které míček letěl překvapivě daleko (19,83 m). Pohodovou parťačku jí dělala Žanetka Bartáková.

Závěr podvečera patřil vyhlašování nejúspěšnějších tří závodníků v každé kategorii z průběhu celého poháru přípravek. Závodníci AC bohužel mezi nimi chyběli. Částečně to bylo způsobené i tím, že naše nejstarší přípravka - ročník 2004 - již vypomáhá mladšímu žactvu, a zde proto startovat nemůže. Ale měli jsme spoustu hezkých umístění do 10. místa a některé výrazné výkony. Nejúspěšnější byl Martin Kylar - 4. místo v běhu na 50 metrů překážek v minulém kole. Stabilně skvělé výkony podával Honza v hodu kriketovým míčkem a ve skoku do dálky, Ondra, Ríša...  V celkovém hodnocení družstev jsme skončili šestí. Nemáme tak širokou členskou základnu této věkové kategorie a potřebovali bychom zapojit více dívek, aby nám zbytečně neutíkaly body.

Na druhou stranu se však na výkonech našich závodníků již začíná projevovat, kdo chodí poctivě na tréninky. Důležitá je také pravidelná účast na závodech. Věřím, že zkušenosti, které letos naši členové na tomto poháru přípravek nabrali, využijí i v dalším roce a zároveň získali motivaci dále se zlepšovat.

EM

Loading images
Loading images


  

 

 Komentáře

přidat

tdinty
2x4vki(at)gmail(dot)com http://Paicteptnat.com
25.6.2017
Paicteptnat
vjj3wg84lpakfgmr9n

zpět