AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky

Pohár přípravek poprvé s překážkami

Poslední závody Poháru atletických přípravek Prahy 8 a 9 pro starší děti, tj. ročník 2004-2006, se konaly v pondělí 21. září ve Vysočanech na hřišti Sparty.

Největším trhákem byl běh na 50 metrů překážek. Nejednalo se o klasické překážky, ale ty "áčkové" z atletiky pro děti. A věřte, že běžet padesát metrů a při tom překonat pět těchto překážek sice vypadalo jednoduše a zábavně, ale zúčastněným to dalo zabrat. A další zkušenost - závod nekončil poslední překážkou, ale až o pár metrů dále v cíli. Skok do dálky a hod kriketovým míčkem, kde měli závodníci vždy jen dva pokusy, pak už byly spíše rutinou. I když se v dálce neskákalo z prkna, ale z místa odrazu, musel se správně rozvrhnout rozběh i odraz. V hodu kriketovým míčkem zase bylo třeba dávat pozor na čáru a nepřešlápnout ji.

Náš oddíl na pohár přípravek nominuje děti ročníku 2005-2006, protože ročník 2004 již vypomáhá mladšímu žactvu. Z dvaceti možných dětí se nám na závody přihlásilo deset, nakonec jich startovalo sedm. Svoji daň si vybraly nemoce, školy v přírodě i logistické problémy rodičů. Je to škoda. Stadion Sparty je rozlehlý, s kvalitním tartanovým povrchem a děti u každé disciplíny sbíraly zkušenosti, fandily si a fakt se snažily o co nejlepší výkony.

Pochvalu zaslouží všichni, kteří přišli - Žanetka, Ondra, Martin, Lucka, Honza, Katka a Adam. A výkony a umístění? Konečné výsledky ještě neznáme, ale několik z nich překonalo třímetrovou hranici v dálce, krikeťák třeba Honzovi taky letěl pěkně na špici a překážky zvládli všichni skvěle. Prostě odpoledne jsme si atleticky užili. Díky moc rodičům za jejich podporu!

EM

 

Loading images
Loading images


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět