výsledky     foto EM     foto

Karlínské zážitky

Spřátelený atletický kroužek při ZŠ Lyčkovo náměstí na Praze 8 nás pozval 24. dubna 2018 na sportovní klání. Trochu jsme se obávali, jaký bude zájem, protože se jednalo o úterý a děti zpravidla mají různé další aktivity. Odezva nás překvapila. Z našeho oddílu se přihlásilo 31 dětí, do Karlína jich nakonec dorazilo 24. Přišli i závodníci z atletického kroužku ze Šutky. Některé děti se již tohoto Trojutkání v minulých letech zúčastnily, pro jiné to byla premiéra. Disciplíny byly standardní – běh na 60 m a 250 m (nejstarší na 300 m), skok do dálky a hod kriketovým míčkem.

Naši závodníci si mohli změřit své síly s dalšími kamarády a vedli si skvěle.

Mezi nejmladšími chlapci (ročník 2009 a mladší) si výborně vedl Ondra Folda, který obsadil první místa v obou bězích a přidal třetí místo v dálce výkonem 3,06 m. Mile překvapil Honza Šulc, doběhl druhý ve sprintu a třetí na trati 250 m.

Nejmladší dívky všechny „převálcovala“ Anička Uchytilová – tři první místa, a v hodu kriketovým míčkem skončila druhá!

V kategorii kluků ročník 2007-2008 nám v silné konkurenci patřila všechna první místa. Lukáš Michetschläger vyhrál oba běhy a v dálce exceloval výkonem 3,77 m. V hodu kriketovým míčkem byl nejlepší Vašek Marek a Séba Černý se překvapivě umístil jako druhý.

Naše dívky v této kategorii bojovaly zejména mezi sebou. Měly pouze dvě soupeřky z Lyčkárny. Velkou radost ze svého umístění měla Gabča Holodňáková, Kromě sprintu (2. místo), vyhrála vše. Kája Vavrušková všem utekla ve sprintu, na 250 m byla druhá a v dálce skončila třetí. Dvě druhá a třetí místo patřily Amálce Přádové, Sára Hoznedrová zabojovala v kriketu.

Největší rivalita byla mezi nejstaršími kluky ročník 2005-2006. V dresech AC Prahy 1890 jich nastoupilo šest. Péťa Vajsoch potvrdil svoji formu a ovládl oba běhy i dálku (4,18 m). Kryštofu Uchytilovi výkony v dálce a běhu na 300 m zajistily 3. místo, kriket suverénně vyhrál. Dvakrát druhý byl Vláďa Pravenec (v dálce a kriketu). Na „bednu“ dosáhli i Vojta Ptáček a Ondra Kohl.

Ke klukům byla přirazena i Táňa Rezková, která litovala, že se dívek v její kategorii nesešlo více.

Malé karlínské tartanové hřiště se na dvě hodiny proměnilo v mraveniště mladých atletů. Byli jsme svědky skvělých výkonů, několika osobních rekordů našich závodníků, spousty povzbuzování, bojovnosti, úsilí, kamarádství a fandění. Na závěr neproběhlo klasické vyhlašování a nerozdávaly se medaile, ale každý účastník obdržel sladkou odměnu a házecí dárek. Zážitky si odnášeli všichni…

Děkujeme všem za účast a rodičům za podporu.