výsledky    foto

Přípravka poprvé naostro

V podstatě dva roky naše tréninky brzdila covidová omezení. Zaznamenali jsme i částečný odliv dětí, resp. příliv nových zájemců nebyl tak početný jako předminulé roky. To vše poznamenalo i naši současnou výkonnost. Ale hlavně, že už můžeme běhat, skákat, házet...

Naši nejmladší atleti měli letos poprvé možnost si zazávodit. Na Burešce se konaly závody přípravek „Severu“, kterých se zúčastnily kromě našeho oddílu sportovní kluby SK Míle (pořadatel), AŠK Mazurská a ŠAK Novoborská. Celkem 112 kluků a holek zde mělo možnost zkusit si „naostro“ disciplíny: běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem a štafetový běh 4 x 167 m.

Mladší i starší přípravka si na těchto prvních závodech vyzkoušela návyky z tréninku. U sprintu se startovalo z bloků a při běhu si děti museli hlídat svoji dráhu. Skok do dálky měl dvojí metr. Zatímco u mladší přípravky se výkon měřil z místa odrazu, u starší již rozhodoval odraz z prkna. Důležité bylo si v chumlu závodníků ohlídat i své jméno vyvolávané rozhodčím. Statečně se závodníci prali s odhodem 1 kg medicinbalu. I štafeta byla náročná. Trochu nervozity přidala zodpovědnost kolík bezpečně převzít a předat dále. A uběhnout sprintem 167 metrů dalo taky zabrat.  Po doběhu štafet proběhlo vyhlášení. Na stupních vítězů jsme pravda příliš vidět nebyli. Starší přípravce unikla nejlepší místa o fous. Reputaci zachránila mladší přípravka, a hlavně štafeta ve složení Toník Holík, Zorka Knorová, Maya Kottnauerová a vynikající finiš předvedl Vojta Hladina, kdy se na něj dotahoval tým soupeřů. Toto složení dokonce štafetu vyhrálo. Mladší přípravka byla i dvakrát byla stříbrná. Druhý nejrychlejší doběhl ve sprintu Toník a druhá v dálce byla Anička Kopřivová.

„Brambory“ jsme chytli tři. Jako čtvrtá doběhla v běhu na 60 m Marcelka Kottnauerová ze starší přípravky. Tato skupina byla nejpočetnější, startovalo v ní 38 dívek. Stejné pořadí obsadila ve sprintu nejmladší účastnice závodů Nelinka Šárová. Agátka Uchytilová byla čtvrtá v hodu medicinbalem.

Pokud bychom sledovali umístění v první desítce, tak ve starších se do ní dostal i David Havelka ve skoku do dálky (9. místo) a Dan Bajer v medicinbalu (8.).

V mladší přípravce to byli ve sprintu Maya (7.), Agátka (10.), Vojta (8.) a Matyáš Bajer (10.). V medicinbalu mezi nejúspěšnější patřili Toník (6.) a Vojta (7.) a v dálce Zorka (7.), Toník (8.) a Vojta (9.).

Všechny děti závody zvládly na jedničku. Nasbíraly spoustu zkušeností a zážitků. Jejich bojovnost a houževnatost byly obdivuhodné. Všechny si závody užívaly, navzájem se povzbuzovaly. A troufám si tvrdit – náš dětský „fanklub“ v cíli byl jednoznačně nejlepší!

Děkujeme všem dětem za účast a úsilí a rodičům za podporu.