foto     výsledky

O přípravce a snědených medailích

V pondělí 15. června se přípravka ročníků 2007 a 2008 ze šesti atletických oddílů Prahy 8 a Prahy 9, sešla na Proseku. Na hřišti ŠAK Novoborská se utkala v běhu na 50 m, skoku do dálky a hodu raketkou. Na závěr se běžela štafeta 4 x 200 metrů.

Naše děti se pustily do závodění s elánem. Startér u běhu na 50 metrů trpělivě vysvětloval, jak na to. Před výstřely ze startovací pistole, která vydávala pořádné rány, si zúčastněné děti i ucpávaly uši a některé dokonce - a to jsme netrénovali - z polovysokého startu s ucpanýma ušima vybíhaly. Ne všem se podařilo vzdálenost do cíle uběhnout ve své dráze, a tak se rozmístění na startu a v cíli občas lišilo. Naše Rozárka, velmi soutěživá závodnice, proběhla cílem a běžela stále dál. Skončila s vymknutým kotníkem u okraje hřiště. I cíl se hold dá při urputném souboji se soupeři přehlédnout.

Hod raketkou jsme také zkušeně zvládli, i když, pravda, nelítalo nám to moc daleko. Na dálce nás paní rozhodčí trochu zmátla, protože doporučila, abychom se odráželi z bílého prkna. To se zatím moc nedaří, ale máme ještě čas...

Štafeta prověřila vytrvalost našich závodníků. Běželo se jedno kolečko v délce 200 metrů, takže kratší než, je na našem hřišti. Postavili jsme dvě štafety a obě běžely parádně. Překvapil mě Kuba, který první kolo velmi svižně rozeběhl a Karolínka, která sprintovala v závěru. I Adam, který byl po padesátce trochu nesvůj, se dostal do bojové nálady a krásně v druhé štafetě finišoval.

Moc chválím všechny naše závodníky, pro které byl celý podvečer zábavou i další zkušeností. Skvělí byli i rodiče, kteří přišli povzbuzovat a prožívali s dětmi jejich sportovní úsilí.

Na závěr se rozdávaly medaile. Vlastně nebylo až tak důležité, kdo vyhrál. Cenila se soutěživost a chuť ukázat co nejlepší výkony, A tak zlatou medaili obdrželi všichni účastníci. Asi nejlepší na ní bylo, že se dala hned sníst...

EM

P.S. Dodatečně přidávám výsledky. Největším překvapením pro mě bylo umístění Martina Kylara na překážkách - celkově skončil z chlapů na čtvrtém místě! Dobře mu sekundovali i Honza Slaba s Ondrou Kohlem, oba obsadili shodně 7. příčku. Honzík předvedl výrazné výkony i ve skoku do dálky (8. místo, 3,24 m) a hodu kriketovým míčkem (9. místo, 28,03 m). V součtu pak nejvyšší počet bodů pro naše družstvo získal Honza (129 bodů), Ondra (113 bodů) a Martin (105 bodů). V děvčatech se stovce přiblížila Lucka Píchová (95 bodů).