AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     foto

Na Mazurské se fandilo přípravce

Jak nejlépe oslavit Den dětí? Z našeho pohledu jednoznačně - sportováním.
A to čekalo na závodníky ze šesti atletických oddílů Prahy 8 a Prahy 9 na Mazurské, kde se konalo III. kolo Poháru družstev přípravek. Pro ročníky 2004-2006 byl kromě skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem připraven i delší sprint.

Hřiště na Mazurské je umístěno v klidné části bohnického sídliště obklopené zelení.
Našich devět závodníků rozdělili do tří skupin a společně s ostatními absolvovali v různém pořadí dva měřené skoky do dálky, dva hody kriketovým míčkem a běh na jedno kolo, které zde má shodnou délku s naším - 250 m. Trochu jsem se bála, jak naši zvládnou závěrečnou rovinku, a byla jsem příjemně překvapená - všichni vydrželi rychlé tempo celý okruh a před cílem našli i sílu ke zrychlení.

Závěr patřil štafetám 4 x 125 metrů. Postavili jsme dvě. Zase nová zkušenost. Nestačilo jen běžet s "kolíkem" půl kolečka, ale umět se správně zařadit na předávku, bezpečně předat a orientovat se mezi dalšími soupeři. Dopadlo to dobře, kolík jsme v obou případech bezpečně donesli do cíle.

Naše děti ročníku 2004 se již otrkávají v kategorii mladšího žactva. Proto jsme sem dorazili s dětmi s ročníkem narození 2005-2006. Kluci měli výraznou převahu. Péťa, Martin, Kryštof, Vojta a Ondra se už dají označit za ostřílené závodníky, Ríša se mezi ně také rychle zařadil. Pro Adama to byla nová zkušenost a velmi mě překvapil svou bojovností při běhu na 250 metrů. Z dívek pak zkušenou Žanetku doplnila Kačka.

Já vím, naši kluci by chtěli pořád vyhrávat a hlavně mít ty medaile na krku. V téhle soutěži je však už větší konkurence a bojuje se především o body do pořadí družstev. Tam se v našem počtu nemáme šanci výrazněji prosadit. Ale co - bylo hezké počasí, příjemné prostředí, bezva parta, bojovná nálada a možnost si zazávodit... Pochvalu si zaslouží nejen děti, ale i rodiče, prarodiče a sourozenci, kteří přišli fandit!

EM

Loading images
Loading images


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět