výsledky      foto

A přece se vešli!

Náš „stadiónek“ se tváří jako místo, kam se vejde jen opravdu malá společnost. Jenže zdání klame a v pondělí jsme hostili více než 90 malých závodníků. Pořádali jsme totiž jedno z kol Poháru přípravky atletických oddílů Prahy 8 a 9. Přivítali jsme závodníky z pěti nedaleko sídlících oddílů (AŠK Mazurské, ŠAK Novoborské, Sparty, Atletiky Človíček a Sokolu Horní Počernice). Všichni, včetně našich dětí byli rozděleny do tří skupinek a vždy celá skupinka se střídala na jednotlivých disciplínách. A k čemu, že závodníci nastoupili? Zaběhli si 50m, skočili si do dálky a házeli raketkou. To vše byly disciplíny do soutěže, takže dvacet nejlepších závodníků získalo body pro svůj oddíl. A aby toho nebylo dost, jako vložený závod byla štafeta na 4x250m a tak si někteří závodníci ozkoušeli i své vytrvalecké dovednosti. Možná, že se nám 250m nebude zdát jako dostatečně vytrvalostní trať, ale u dětí, kterým je osm let a méně, se jedná o velkou vzdálenost. Ale vypořádaly se s tím skvěle.
A jak si vedli oddíloví závodníci? Jejich účast byla vysoká, nastoupili v plném počtu dvaceti závodníků a dokonce jsme měli i pár startů mimo bodování, aby si zazávodili všichni zájemci. Body pak sbírali spíše po troškách, ale jak jsme říkali od samého začátku soutěže, tady by nemělo jít o body, ale o radost ze závodění a ta byla veliká! Nakonec si všichni zamlsali, protože vyhráli sušenkové medaile a celkovými vítězi se stalo družstvo Sparty .