výsledky

Přípravka na zkušené

Poslední dubnové pondělí vyrazilo dvanáct našich závodníků na stadion Sparty do Vysočan, aby se zúčastnili I. kola Poháru atletických přípravek Prahy 8 a Prahy 9. Určen byl pro děti narozené v letech 2004-2006. Náš oddíl ročník 2004 neobsadil, protože s ním počítáme v přeboru družstev mladšího žactva. Všichni závodníci z pěti atletických oddílů startovali povinně ve třech disciplínách - běhu na 60 metrů z bloků, skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem.

Stejně jako ostatní jsme především sbírali zkušenosti. Skok do dálky byl měřen od místa odrazu a každý měl dva pokusy. Ale pozor - pokud byl odraz proveden až z okraje doskočiště, byl neplatný. Takže dva naši startující přišli o možnost se zlepšit.

Následoval hod kriketovým míčkem a i zde měli závodníci dva pokusy. Každý si musel hlídat to nejdůležitější - při odhodu nepřešlápnout čáru. To se podařilo uhlídat všem, ale asi dva naše hody letěly za vyznačenou výseč, a to se neměří.

Poslední disciplínou byl běh na 60 metrů z bloků. Zde nejvíce vadil hluk výstřelu ze startovací pistole. Bylo třeba správně si nastavit startovací bloky. Startér všem zopakoval povely, a pak už se vybíhalo. A věřte, že ta šedesátka sprintu od startu až do cíle ve své dráze byla pořádná makačka.

Na Spartě se sešlo na 60 dívek a naše dvě zástupkyně Žanetka a Adélka měly silnou konkurenci. Startujících kluků bylo o třetinu méně, takže deset našich závodníků se prosadilo více. Nejúspěšnější jsme byli v dálce, kde si doskočili pro 4.-6. místo Honza Slaba (3,40 m), Ríša Mlejnek (3,38 m) a Kryštof Bendičák (3,37 m). Ve sprintu doběhl Ríša šestý (10,4 s) a Péťa Vajsochr osmý (10,5 s). V hodu kriketovým míčkem byl nejlepším z našich Honza - osmý (24,74 m).
Ale nekoukejme příliš na umístění. Důležité je, že si děti okusily závodní atmosféru, získaly zkušenosti a užily si sportování za pěkného počasí. Ne všem vyhovoval rozsah soutěžních disciplín a "povinnost" startovat v každé. Ale vyzkoušely si všechno, a my, trenérky, zase víme, co jim jde lépe a na co se musíme více zaměřit...
Děkujeme všem závodníkům za účast a za bojovnost a rodičům za podporu a povzbuzování.