AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     foto

Jupí, bramboroví

Babí léto skončilo a nás čekalo poslední kolo Poháru družstev přípravek Prahy 8 a 9 na hřišti Sparty na Podvinném mlýně. Pondělí 3. října 2016 patřilo mladší přípravce, tj. chlapcům a dívkám narozeným v roce 2007-2009.

            Přijeli jsme na mokré tartanové hřiště a s obavami sledovali nebe. Chladno a deštivo bylo po celý den. My jsme měli kliku. Po dobu rozcvičování a soutěží naši skupiny v hodu kriketovým míčkem, běhu na 60 metrů se startem z bloků a skoku do dálky - nepršelo!

            Za náš oddíl se sešlo dohromady 19 dětí a všechny byly plny elánu. Začínali jsme kriketem a ten byl velkou výzvou pro Kryštofa Podlipského. S přehledem zdolal hranici 30 metrů a výborným výkonem 30,92 m skončil mezi nejlepšími. Emu Šárovou v této disciplíně zase dělily jen tři centimetry od zdolání dvacetimetrové hranice. Dobře jí sekundovala i Gabča Holodňáková (18,80 m).  

            V běhu na 60 metrů vypadal na 400metrovém oválu cíl docela daleko a i příprava startovních bloků byla pro někoho zážitkem. S obdivem ale i s obavou (z hluku) hleděli závodníci na ženu s pistolí v ruce, která v roli startéra trpělivě vysvětlovala jednotlivé pokyny, a pak mohutným výstřelem odstartovala každý běh. Vejít se do vlastní běžecké dráhy se ne každému zcela podařilo. Kluci však bojovali, nejúspěšnější z 69 startujících byl náš Lukáš Michetschläger, který skončil osmý (10,67 s). Největším překvapením však bylo umístění našeho "benjamínka" Aničky Uchytilové, ročník 2009, která zaběhla druhý nejrychlejší čas mezi 75 dívkami (10,55 s)! Dobře jí sekundovala i Kája Vavrušková, doběhla celkově šestá (10,72 s). Vyzdvihnout musíme i desáté místo našeho nováčka Nely Hrnčířové (10,82 s).
            Skok do dálky bavil snad každého. Měřilo se z místa odrazu. Zde jsme si u obou kategorií zdoláním třímetrové hranice doskočili pro úžasná třetí místa. Lukáš dal 3,25 m a již zmiňovaná nová posila Nela 3,15 m. Velmi slušné výkony podali i Kája V., Anička U., Ema, Gabča Holodňáková, Anička Želinská, Luboš Novotný, Marek Hruška, Milan Gjorgjiev či Kryštof.
            Povedlo se, zvládli jsme všechny disciplíny. A teď nastalo velké překvapení. Maminka Adámka Hykla pro všechny startující přinesla krabici perníkových medailí. Stihli jsme je rozdat, vyfotografovat se a... začalo pršet. A pršelo a pršelo a všechny naše děti se rozutekly i s rodiči do tepla a sucha domovů. Dva oddíly ani nestihly kvůli dešti hod kriketovým míčkem, takže se nakonec vyhodnocovalo umístění družstev jen ze dvou disciplín - běhu a dálky.
            A my jsme z toho vyšli dost dobře - ze sedmi oddílů jsme obsadili čtvrté místo jak v pondělí, tak i v celkovém hodnocení celého Poháru. A skončit za Spartou A, Spartou B a Mazurskou je vlastně slušný úspěch. A zatímco výherci prvních tří míst obdrželi diplomy a medaile, pro naše závodníky, kteří se rozprchli ještě před vyhlášením, jsem převzala další medaili. Hádali byste bramborovou? Kdepak, je opět perníková! A ta se dá zase sníst. Mňam.
            A chcete vědět, jak reagovala trenérka Katka Zouharová na toto umístění? Jupí, bramboroví - bramboráky mám ráda.

EM


  

 

 Komentáře

přidat

qoca9m
ee6fwh(at)gmail(dot)com http://Paicteptnat.com
25.6.2017
Paicteptnat
0zb6yfqlbqpb8ajyg7

zpět