výsledky     foto

Nejdřív sport a potom... buchta

Plné hřiště pobíhajících dětí v různobarevných tričkách. Tak by se dalo charakterizovat pondělní odpoledne 13. června 2016 na našem oválu. Sešlo se zde více než 130 dětí ze sedmi družstev atletických přípravek Prahy 8 a 9, aby změřily své síly v běhu na 60 metrů, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a štafetovém běhu 4 x 125 metrů.

Počasí vyšlo, organizačně jsme vcelku zvládali, v mezičase mezi jednotlivými disciplínami si děti hrály různé hry stranou sportoviště, takže byly vlastně v neustálém pohybu.

Za náš oddíl se tentokrát sešel rekordní počet 25 závodníků, od zkušenějšího ročníku 2007 až po benjamínky narozené v roce 2010. A byli jsme i úspěšní. Bezkonkurenční byl v hodu míčkem Kryštof Podlipský, který vyhrál výkonem 29,10 m a přehodil dalších 62 soupeřů. Velmi pěkné umístění obsadil dále Marek Hruška (10., 22,10 m), v první třetině soutěžících skončili Kubík Slaba, Lukáš Michetschläger a Šimon Štroffek. Mezi dívkami byla z našich nejlepší Ema Šárová, 5. místo a 19,10 m, která od nás má velkou pochvalu, protože se v hodu velice zlepšuje, a 7. Maruška Vlčková (16 m). Také další naši zástupci měli velmi dobré výkony, díky nimž jsme v této disciplíně u obou kategorií získaly nejvíce bodů.

V dálce si šikovný Lukáš doskočil na skvělé 4. místo (3,24 m) a naše nejúspěšnější děvčata obsadila - 14. místo Maruška (2,85 m), 18. Anička Uchytilová (2,81 m) a Kája Vavrušková (2,77 m).

Další disciplínou byl běh na 60 metrů z polovysokého startu. Jako nejlepší z našeho dívčího týmu (a také nejmladší) skončila 12. Anička Uchytilová (10,8 s) a za ní 15. Kája V. (10,9 s). Stejné 15. místo obsadil i Lukáš (10,60 s) mezi kluky.

Poslední disciplínou byla štafeta 4 x 125 metrů. Startovalo celkem 33 (!) štafet, zpravidla sedm v jednom rozběhu, takže to byl pořádný nářez ukočírovat děti při předávkách, ale kolík donesly do cíle všechny, i když drobné kolize tam byly. Evička Ellederová to při předávce odnesla pádem a špinavým oblečením a možná to byl poslední takový zážitek na našem škvárovém hřišti (na tartanu budeme padat do čistého).

Jako tým jsme fungovali skvěle, děti usilovaly o nejlepší výkony, navzájem se mohutně povzbuzovaly, a přestože při velkém počtu soutěžících byla občas chaotická situace, všechny disciplíny zdárně absolvovaly. Některé naše děti šly do bojů o nejlepší výkony už jako ostřílení závodníci, jiné tu absolvovaly své první opravdické závody - Esterka Böhmová, Anička Znojilová, Frederik Hurrle, Honzík Elleder, ale celé naší pětadvacítce to šlo moc dobře. Myslím si, že ta skvělá nadýchaná pocukrovaná povidlová buchta, kterou dostali na závěr všichni soutěžící, jim moc šmakovala. Však také odcházeli domů s bílými fousy...