výsledky     foto EM     foto

Přípravka podruhé a u nás

Ve středu 18. května 2022 naše hřiště zaplnila téměř stovka dětí přípravky. Jak jejich barevné dresy napověděly, opět se jednalo o závodníky ze „severu“ – z našeho oddílu, z SK Míle, AŠK Mazurské a ŠAK Novoborské. Čekal je běh na 50 metrů, skok do dálky s měřením z místa odrazu, hod kriketovým míčkem a závěrečná štafeta 4 x 250 metrů.

Čtyři skupinky rozdělené dle kategorií na mladší holky a mladší kluky (ročník 2013 a mladší) a starší holky a starší kluky (ročník 2011 a 2012) doplnila ještě osmičlenná skupinka dětí, které se již do tohoto rozpětí nevešly, startující mimo soutěž. Děti ve skupinkách postupně přecházely od jedné disciplíny k další. Závěr závodů patřil štafetám. Každý člen štafety běžel celé jedno kolo, tj. 250 metrů, a pro mnohé to znamenalo vydat se z posledních sil. Do cíle však doběhl každý, a to za bouřlivého povzbuzování diváků.

Než jsme se všichni rozešli, nemohlo chybět vyhlašování. Ti s nejlepšími výkony se ocitli na stupínkách vítězů a přebírali kromě sladké odměny i zlaté, stříbrné či bronzové poháry.

Za náš oddíl největší pochvalu zaslouží Zorka Knorová z mladší přípravky, která si postupně vyzkoušela všechny stupínky. V dálce skončila třetí, ve sprintu druhá a nejvyšší pozici pak vybojovala v hodu kriketovým míčkem. Z mladších patřil mezi nejúspěšnější i Tonda Holík v běhu na 50 m a stříbro v hodu kriketem získal Radim Rypáček. Jen krůček od medaile byl i Vojta Hladina 4. místem v dálce. V této kategorii naši zazářili i ve štafetě. Vyhrála smíšená štafeta, kde dva novoborksé závodníky doplnili Agátka Uchytilová a Radim. A třetí doběhla naše štafeta ve složení Tonda, Zorka, Maya Kottnauerová a Vojta. Vítězné štafety pořadatel odměnil velkými koláči.

I naše starší přípravka, ač se na stupně vítězů nedostala, odvedla pěkné výkony. Například Šimon Dobeš si doběhl ve sprintu pro páté místo, v dálce doskočil osmý. Osmý nejdelší hod z 18 starších kluků se povedl i Danovi Bajerovi. Stejné pořadí připadlo i Fany Kubalíkové v kriketu. Z dívek této kategorie zabojovala i Marcela Kottnauerová a skončila pátá na padesátce.

Ačkoliv se na stupně vítězů dostalo jen několik jedinců, vyhráli nakonec všichni. Společně jsme za krásného počasí prožili příjemné odpoledne. Děti si zazávodily, získaly další sportovní zkušenosti, často jásaly nad zlepšenými osobními rekordy, fandily kamarádům, zkrátka zažily něco mimořádného. A šanci vyhrát mají třeba někdy příště...

Sladká tečka čekala na závěr na všechny zúčastněné. Koláček přišel vhod všem a s lízátkem v puse cesta domů lépe uběhla.

Dětem gratulujeme k dosaženým výkonům a umístěním, děkujeme rodičům za podporu a našemu organizačnímu týmu za úspěšné zvládnutí celé akce.