výsledky     štafety     foto

První kolo Poháru družstev přípravek Prahy 8 a Prahy 9

V pondělí 16. 5. 2016 se uskutečnilo první kolo Poháru družstev přípravek Prahy 8 a Prahy 9 – přípravka mladší 2007-2009. Tým AC Praha 1890 na stadion oddílu ŠAK Novoborská dorazil v hojném počtu 18 dětí. Celkově se závodů zúčastnilo 133 dětí ze sedmi oddílů, z toho 63 chlapců a 70 děvčat.

Po rozcvičení a rozběhání jsme začali první disciplínou, kterou byl skok do dálky. Hned v první disciplíně jsme měli co ukázat. Lukáš Michetschläger doskočil k 330 cm a suverénně vybojoval první místo v chlapcích. I ostatní kluci skákali daleko a přinesli našemu družstvu cenné body (Luboš Novotný – 14. místo, Marek Hruška – 24. místo, Kryštof Podlipský – 30. místo). Holky se nenechaly zahanbit a také bodovaly (Anička Uchytilová – 16. místo, Kája Vavrušková – 23. místo, Maruška Vlčková – 26. místo a Ema Šárová – 30. místo).

Po dálce následoval hod kriketovým míčkem, a jak se později ukázalo, naše nejsilnější disciplína. Tu ovládl Kryštof Podlipský výkonem 28,65 m. I když tentokrát svého soupeře našel, skončil na úžasném druhém místě. Pěkné výkony předvedli i Marek Hruška, Adam Hykl a také jedni z nejmladších závodníků Milan Gjorgjiev a Carlos Checa. Z holek velkou pochvalu zasluhují Ema Šárová s výkonem 16,15 m (šesté místo) a hned za ní Maruška Vlčková s výkonem 15,63 m. Další vrhačskou nadějí našeho oddílu je i Anička Želinská či Danielka Čermáková.

Poslední disciplínou byl běh na 50 m. Z našich kluků byl nejlepší Lukáš Michetschläger a to časem 8,9 s a celkově 12. místem. I ostatní chlapci se dostali svým výkonem pod 10 s, mezi nimi i nejmladší ze všech závodníků Petr Šára. Z holek byla nejlepší Anička Uchytilová s časem 8,7s a skvělým 5. místem. Pod 10 s se také dostaly např. Kristínka Havelková nebo Kája Pěničková.

Na člunkovou štafetu se muselo delší čas čekat, ale nám se toto čekání opravdu vyplatilo. I když se štafeta do celkového bodování nezahrnovala, nám udělala velkou radost. Štafeta AC Praha 1890 A ve složení: Milan Gjorgjiev, Lukáš Michetschläger, Marek Hruška, Kája Vavrušková, Maruška Vlčková, Ema Šárová, Kristínka Havelková a Anička Uchytilová obsadila 1. místo z celkem 17 štafet a štafeta AC Praha 1890 B ve složení: Daniela Čermáková, Luboš Novotný, Kája Palivcová, Kája Pěničková, Kryštof Podlipský, Adam Hykl, Eda Kaderka a Anička Želinská obsadila 7. místo.

A co napsat na závěr? Jakým slovem charakterizovat tyto závody? Za trenérky jediným: NADŠENÍ. A to nejen ze sportovních výkonů našich malých atletů, kteří se ve velké konkurenci rozhodně neztratili, ale také z jejich sportovního elánu a týmového ducha, kdy si navzájem fandili a úspěch jednoho byl pro ně úspěchem všech. Poděkování patří samozřejmě i rodičům, kteří své děti přišli povzbudit a podpořit je v jejich krásných výkonech.