AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

foto

Zbraslavice 2014

Sportovní soustředění ve Zbraslavicích probíhá už několik let a jeho náplň je tradiční. Dopoledne běhání v lese po měkkém jehličnatém povrchu, odpoledne další aktivity ve sportovním areále U Starého rybníka. Takový program pro 24 dětí vytvořily tři vedoucí i letos, i když...

Počasí bylo chladnější, takže do rybníka se šlo koupat jen jedenkrát, zaplavalo si v něm šest nejstatečnějších.

Ale díky nižším teplotám jsme stihli více prozkoumat okolí. Jednou jsme popojeli vláčkem do sousední vesnice, a pak se obloukem vrátili zpět přes Zbraslavice do chatek. Utratili jsme něco kapesného ve městě a našlapali celkem 8 km. Také blízkost nedalekého sportovního letiště nás vyprovokovala k jeho návštěvě. Nejdále jsme se dostali vlakem do Zruče nad Sázavou. Tam nás čekala prohlídka zámku a pak jsme se všichni vydali na stezku rytířů. Děti si vyzkoušely například hod sekerou, kuželky nebo střílení z luku.

V úterý se do našeho areálu snesl vojenský vrtulník. Vzápětí vystoupal a vyskákalo z něj několik parašutistů, kteří přistáli přímo před námi. Prohlédnout si útroby vrtulníku a potěžkat baťoh s padákem, to bylo něco!

Velmi oblíbenou činností byla přehazovaná na hřišti pro plážový volejbal.

Kus odvahy vyžadovalo noční putování se světýlkem temným lesem.

Jeden večer byl táborák, pekly se buřty a nejzábavnější částí u táboráku bylo vyprávění vtipů.

Chvíle klidu patřily gumičkám. Kluci i holky bez rozdílu zkoušeli pod vedením trenérky Aničky vytvářet náramky. Vymykala se jen čtyřka zapálených fotbalistů - Martin, Honzík, Péťa a Dan - ti se neustále honili za kulatým nesmyslem. Ale vyplatilo se - při přátelském utkání to nandali fotbalistkám Sparty!

Chybět nemohly hry v lese a samozřejmě ani olympiáda. A ačkoliv na pomyslné stupně vítězů vystoupili jen tři u obou kategorií, vyhráli všichni. Bojovnost, úsilí, kamarádství, pohoda a spoustu zážitků - takové byly letošní Zbraslavice.

EM

zpět