AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Závěr sezóny mladšího žactva - 2012

Družstvo mladšího žactva svoji letošní závodnickou činnost završilo po prázdninách dvěma závody. Semifinále proběhlo 19. záři na ZŠ Jeseniova na Praze 3. Vybojovali jsme zde několik předních míst. Honza Janovský skončil první v rozběhu a celkově třetí v běhu na 150 m (21,95 s). Adélka Trousilová obsadila 4. místo na osmistovce (2:53,51) a Maruška Hochmanová ve vrhu koulí (7,12 m). I v jiných disciplínách jsme dosáhli hezkých výkonů - Honza s Kubou Kroftou skočili téměř 4 metry do dálky. A Adélka se s nimi výkonem 3,74 m mohla hrdě měřit. Vojta Mudraninec poslal kriketový míček na hranici 42 metrů, Markéta Fejfarová se zlepšila na 25 m. Semifinále se zúčastnilo devět dětí z deseti, a tak jsme mohli postavit i dvě štafety.  

Nerada bude na tyto závody vzpomínat Verča Křížová. Hned v úvodu osmistovky jí běžkyně za ní podrazila nohu. A Verča upadla a o tartan odřela si rameno a tvář. Za statečnost jí patří velký obdiv.

Finále “B“ přeboru družstev se konalo na hřišti ZŠ Mazurská v Praze 8 o týden později a vlastně všech našich osm závodníků zde v některé disciplíně bodovalo. Nejúspěšnější byla Maruška, která vyhrála běh na 150 m (22,5 s) a byla druhá ve vrhu koulí. Druhé místo obsadili i Honza na stopadesátce (21,1 s) a Adélka na osmistovce (2:56,3).  

Děkuji celému desetičlennému týmu ročníku 1999-2001, tzn. Adélce, Lence, Marušce, Markétě, Verče, Honzovi, Michalovi, Vojtovi, Jakubovi i Ondrovi za účast a bojovnost na všech šesti kolech Městského přeboru družstev mladšího žactva. Zazávodili si na kvalitním povrchu, poznali atmosféru větších závodů a jiné soupeře. I když celkově jsme jako oddíl moc bodů nenasbírali, i v naší malé sestavě jsme se v konkurenci renomovanějších atletických oddílů neztratili, o čemž svědčí některá přední umístění. Děti získali nové zkušenosti a vytvořili si osobní rekordy. A co je důležité - byli jsme prima parta.     EM 


Přišli jen čtyři z deseti

Ve třetím kole dvojbojů městského přeboru družstev mladšího žactva nastoupili ve čtvrtek 24. května na stadion Slavie z desetičlenné soupisky jen čtyři naši závodníci. Na vině byly školní akce, nemoc či jiné zájmy povolaných. Nemohli jsme postavit ani smíšenou štafetu. Počasí bylo slunečné, trochu větrné, nálada bojovná a všechny námi obsazené disciplíny jsme zvládli.

Nejúspěšnější z našeho týmu byla Maruška Hochmanová, která se výkonem 1,26 cm postarala o třetí místo ve skoku vysokém, přičemž vítězka skočila jen o tři centimetry více. Časem 9,28s  pak doběhla jako čtvrtá na šedesátce. Honza Janovský si zkusil sprint na 150 m a celkově byl sedmý (22,64 s). O jedno místo v pořadí si pohoršil v hodu koulí (6,17 m). Stejnou pozici obsadila Lenka Panýrková v hodu kriketovým míčkem (18,95 m). Benjamínek našeho družstva Markétka Fejfarová především sbírala zkušenosti na trati 150 m a v hodu koulí, a ačkoliv byla trochu nešťastná z umístění na konci závodního pole, pochvalu za své výkony si rozhodně zaslouží. A kdyby se soutěžilo v povídavosti, určitě by vyhrála…

Moc děkuji všem čtyřem „statečným“ za účast a úsilí. Věřím, že na posledním kole před prázdninami 14. června se sejdeme na Děkance v rekordním počtu.

                                                                                                                      EM


Lízátkový trojboj s prémií                                                                                                                                                                                                 foto    

Středa 30. května 2012 patřila na našem hřišti Lízátkovému trojboji s prémií. Proč? Rozhodli jsme se dětem zpestřit trénink, oslavit sportem jejich svátek, těm mladším umožnit se "otrkat" a získat zkušenosti z opravdových závodů a všem zúčastněným změřit výkony.

Sešlo se celkem 40 závodníků, které jsme rozdělili podle věku do tří družstev. Hned při příchodu obdrželo každé dítko na zápěstí barevnou stužku a jedno hádě do pusy.  A pak se žluťáskové, červení a zelení rozprchli na své disciplíny. Závodilo se v běhu na 50 nebo 60 metrů (dle věku), ve skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem. Odměnou za účast v každé disciplíně pak bylo lízátko. A co byla ta prémie? Běh na jedno kolo (250 metrů) nebo pro starší ročníky běh na dvě kola. K lízátku si pak v cíli vybrali ještě sáček s bonbony.

Užili jsme si to všichni. Děti odcházely spokojené a důkazem, že opravdu závodily, byly nejenom sladké pusy, ale také tělo ušpiněné od škváry. (Jinak to u nás ani nejde.)

Děkujeme Fandovi za nalajnované hřiště, Lence, Aleně a Mrazíkovi za rozhodcování a všem dalším dobrovolníkům a rodičům za podporu a pomoc. A nesmím zapomenout pochválit také počasí, že bylo tak akorát a žádné vedro.                                                                                                                                                                   EM

 

Mladší žactvo se neztratilo

Osm z deseti – to je počet našich závodníků, kteří dorazili společně se mnou ve středu 2. května na stadion Děkanky v Praze 4. Konalo se zde 2. kolo Městského přeboru družstev mladšího žactva. (Prvním kolem byl přespolní běh na Džbáně.) 

Každý závodník startuje v jednom ze čtyř dvojbojů:  60 m a výška, 150 m a koule, 60 m překážek a dálka, 600 m a kriketový míček. A každé kolo musí jít jiný dvojboj. Takže není jednoduché se rozhodnout, co půjdu, protože příště může být výběr ještě těžší. Naši kluci a děvčata se zaměřili především na běhy 150 m a 600 m doplněné hody, resp. vrhy. Jediný Michal Chudoba zvolil krátký sprint a výšku. 

Ačkoliv jsme žádnou disciplínu nevyhráli, rozhodně jsme se neztratili. Maruška Hochmanová v kouli, Michal ve výšce a Adélka Trousilová v běhu na 600 m a v hodu kriketovým míčkem získali třetí místa. Michal byl dále čtvrtý v běhu na 60 m a Maruška v běhu na 150 m. Jako pátý skončil Honza Janovský v kriketu a Ondra Lachman v kouli. 

Novou zkušeností byly tyto závody pro našeho benjamínka Markétu Fejfarovou, která statečně běžela 600 m a v kriketu výkonem 21,80 m obsadila 6. místo. Stejné místo díky bojovnosti dosáhla i Lenka Panýrková v kouli. Neztratila se ani naše „dvojčata“ Vojta Mudraninec s Ondrou Lachmanem, zejména Ondra mě překvapil umístěním v kouli a výkonem 5,81 m.

Na rozdíl od minulého roku, kdy jsme nedali dohromady ani jednu štafetu, jsme tentokrát postavili hned dvě. Pravidlem je, že v ní musejí startovat vždy dva kluci a dvě dívky. Při trénování předávky před startem byla trochu nervozita, ale chválím - všichni si kolík předali a obě naše štafety doběhly do cíle. 

Děkuji dětem za účast a bojovnost, rodičům za podporu a počasí, že vydrželo teplo a bez deště. Další kolo nás čeká ve čtvrtek 24. května.

Eva Macháčková

 

Běh Ďáblickým hájem

V neděli 22. dubna 2012 na start tradičního běhu nastoupilo i mnoho našich závodníků. Mezi nejúspěšnější z nich patřil Daniel Strasser, který po mohutném finiši obsadil třetí místo.


Přijdeš – dostaneš

Co? No přece buřtíka. Tak znělo pozvání na trénink 30. dubna. A počet dětí (téměř dvacítka), které na „čarodějnice“ za krásného velmi teplého počasí dorazily na hřiště, překvapil. Po hodinovém odlehčeném tréninku jsme se sešli u ohýnku a opékali mastnou dobrotu.  A pak se děti zase rozeběhly po hřišti a zabavily se samy různými sportovními aktivitami. Ten večer jsme si všichni prima užili.  

                                                                                                                                       EM

Odstartováno

Ve středu 21. března 2012 to začalo. Čekal nás první letošní start soutěže družstev mladšího žactva. Pro tento měsíc jsou typické přespolní běhy. Ten náš startoval za krásného jarního odpoledne na Džbáně v Praze 6. Protože tento závod byl zároveň i prvním kolem Pražského běžeckého poháru mládeže, sešlo se na startu mnoho závodníků.

Mladších žákyň vyběhlo rovných 81, mezi nimi i naše Adélka, Maruška a Lenka. Ačkoliv neměly naběháno v terénu (v zimě absolvovaly pouze tréninky v tělocvičně), držely se statečně, závod udýchaly a skončily na 31., 43. a 67. místě.

Mladších žáků bylo na startu 52, běželi stejný úsek jako dívky převážně v mírně vlnitém terénu. I oni museli zabojovat, než doběhli dlouhých 1500 metrů. Nejrychlejší z našich byl Jakub (36. místo) a hned za ním Vojta. Pochvalu zaslouží i Michal, který nebyl zdravotně zcela v pořádku, a Ondra.

Z našeho desetičlenného týmu se dostavilo na sraz v Kobylisích sedm statečných. Celé odpoledně se povedlo. Nejdelší na něm bylo cestování na Džbán, ale zase byl čas si popovídat. Samotný závod trval jen několik minut. A na nervozitu před ním se už dávno zapomnělo.

Děkuji všem za účast, pohodu a bojovnost. A těším se společně s nimi na další starty soutěže družstev 2. května, 24. května a 14. června, kdy budou na pořadu dvojboje..  

                                                                                                                 Eva Macháčková

 


Na 5. veřejných závodech žactva si další dva závodníci ozkoušeli svou formu

První únorový den se v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce konaly již 5. veřejné závody žactva. Ke svým premiérovým startům v hale nastoupili i dva reprezentanti našeho oddílu. Byli jimi Veronika Křížová a Daniel Strasser.

Dan si ozkoušel dokonce dvě tratě. Nejprve se postavil na nejkratší halovou trať, tedy na 60m. Startoval ve 3. běhu, který v čase 8,25 vyhrál, celkově pak skončil na 12. místě.

Poté si svůj křest odbyla Veronika. Nastoupila na 300m. Její poněkud nešťastné nasazení až ve 13. běhu se jistě podepsalo na jejím výkonu. Dlouhé čekání na start zvyšovalo Verčinu nervozitu, navíc bylo pro takto málo zkušenou závodnici obtížné správně načasovat rozcvičení. Veronika svůj běh s přehledem vyhrála v čase 55,03.

Druhým Danovým startem byl běh na stejnou vzdálenost, tedy 300m. Dan byl zařazen do 5. běhu, tento běh vyhrál a zaujal svým výkonem 43,29 a stejně jako na kratší trati obsadil celkově 12. místo.

Oběma reprezentantům našeho oddílu moc děkujeme a těšíme se na jejich starty na Přeboru Prahy žactva, ať již staršího, který se koná ve dnech 22. a 23. února či mladšího, který se koná 28.února.První start našich mladých závodníků v sezóně 2012

18. ledna 2012 se v hale Otakara Jandery v Pražské Stromovce konaly již třetí veřejné závody žactva. Na tyto závody vyrazili tři naši zástupci Od ranních hodin je svírala nervozita a strach z výsledku. Ani okolní mnohdy až „přeprofesionalizovaný“ přístup řady atletů a jejich trenérů z velkých oddílů na klidu nepřidal. Všechny obavy se ale ukázaly jako liché a zbytečné.    


Jako první se na start  postavila Lenka Panýrková. Svůj první letošní běh na 150m zvládla zaběhnout za 26,79. A tato mnohdy až plaše působící závodnice se srdnatě a bojovně poprala s tratí i ostatními závodnicemi. Moc jí za její reprezentaci oddílu děkujeme a těšíme se na její další výkony.

Dalším naším závodníkem na startu 150m byl jediný žák reprezentující náš oddíl Jakub Krofta. I když to byl jeho první závod, na start se postavil jako zkušený mazák. Jeho výkon 23,17  je krásným příslibem pro nadcházející sezónu a porovnáme-li výkony pouze chlapců narozených v roce 2000, obsadil mezi nimi solidní 4. místo. I Jakubovi za jeho reprezentaci oddílu děkujeme.

Na nejdelší trať dne jsme vyslali Adélu Trousilovou. V hale ji čekala 4 kola, tedy běh na 800m. Adéla se nenechala strhnout přepáleným tempem některých běžkyň na počátku závodu, čímž se nejprve držela na zadních pozicích startovního pole. Ušetřené síly zúročila v mocném finiši a s časem 2:53,05 obsadila ve svém rozběhu 6. místo. I Adéle děkujeme za reprezentaci oddílu.

Všichni tři závodníci patří k poctivě trénujícím členům našeho oddílu. Jsme opravdu rádi, že našli odvahu vyzkoušet si něco nového a to start v hale. Doufáme, že si závody užili, že je brzy opět uvidíme na startu, například při dalších veřejných závodech či přeborech Prahy, a že i další nesmělí žáci a žákyně překonají svůj strach a ozkouší si svou formu. Další příležitost budou mít 26.1. v Praze na Strahově při 4.VZ žactva či 1.2. při 5.VZ žactva opět ve Stromovce.    


Tělocvična – zima 2011/2012

 

Tréninky v tělocvičně začínají v pondělí 31. října 2011 a končí 28. března 2012.
S sebou – pevnou sportovní obuv do tělocvičny, triko, kraťasy nebo tepláky, pití.
Tělocvičny zůstávají stejné jako v loňské sezóně.
Pondělí: 17- 18 hodin - Základní škola B. Hrabala, Klapkova 52/26, Praha 8 – naproti Libeňskému zámečku (2 tělocvičny, tzn. každá skupina bude mít svoji)
Středa: 17-18 hodin – Gymnázium Litoměřická 726, Praha 9 (vchod je z levého boku hlavní budovy)

Telefon trenéři: Eva Macháčková 606 111 942, Petr Mráz 733 344 432

                         Anička Krumlová 721 607 138, Fanda Zouhar ml. 775 925 955