AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Mokro a zima provázely závody našich nejmenších - 2011

Celou středu  12. 10. 2011 pršelo. S Katkou Zouharovou jsme měly obavy, zda tohle počasí přihlášené děti a jejich rodiče neodradí. Přišli všichni. Po 14. hodině déšť ustal, závody přípravek pro děti narozené roku 2000 a později na slávistickém hřišti v Edenu začaly v 15 hodin.  A s nimi jako vždy zmatky související s nezkušeností takhle malých závodníků a s jejich velkým počtem zejména na sprintech a dálce. Ale vše se zvládlo.

I přes zdržení, způsobené poruchou startovacího zařízení, a poměrně studené počasí měli všichni naši závodníci bojovnou náladu. Šli s námi i nováčci, kteří mají za sebou sotva měsíc tréninku – Markéta Fejfarová a Michal Chudoba. Pro ně to byla zcela nová zkušenost.

A výsledky? Sice jsme neobsadili žádné místo „na bedně“, ale neztratili jsme se. Anička Hochmanová měla velkou radost z vítězství ve svém rozběhu na 60 m (12,57). Tuto disciplínu si vyzkoušela i Stela Mudranincová (14,68) a Martin Lachman (11,94). A ze starších pak Markéta (10,48), Květa Křížová (12,61) a Ondra Lachman (10,7). O trochu delší sprint 150 m uběhl nejrychleji z našich Vojta Mudraninec (27,2), Ondra (27,3) a Markéta (29,7). Průběžně probíhal skok daleký, kde Adélka Špičková dala 2,56 m a Stela 1,43 m, z kluků pak Michal výkonem 3,28 m obsadil celkově šesté místo. Stejné pořadí patřilo v hodu kriketovým míčkem Martinovi (17,72 m) a Adélce (14,11 m). Vojtovi jeho nové adidasky dobrý výkon nepřinesly, pouhých 24,40 m (v květnu zde hodil 36.50 m). Květa zdolala hranici rovných 20 metrů, Anička pak 10,53 m. Na nejdelší trati závodů – běhu na 800 metrů - jsme měli díky Michalovi také svého závodníka. Šel do toho a zaběhl za 3:08,4.

Celé odpoledne nás provázela zatažená obloha a poměrně zima. Chválíme obětavost maminek, které nás doprovázely, fandily a dohlížely, i dětí, které si to užívaly, i když měly mokré boty a od běhu po mokrém tartanu pocákaná záda. Poděkování si zaslouží i vedoucí přípravky Kačka Zouharová, která se s čtrnáctiměsíční Aničkou táhla až z Berouna, aby stihla včas přihlásit naše závodníky, a společně s námi dohlížela na jejich prezentaci u disciplíny a radami jim pomáhala vše zvládnout.                                                                                                                        Eva Macháčková

 

První, dvě druhá a dvě třetí místa patřila nám!!!

Finále „B“ pražského přeboru družstev mladšího žactva se konalo ve čtvrtek 22. září 2011 na tartanovém oválu Dukly Praha na Julisce. Od našich závodníků jsme neočekávali žádné převratné výsledky. Šlo spíše o to, aby si vyzkoušeli disciplíny na kvalitním hřišti a získávali zkušenosti.  A to se povedlo. A vzhledem k nižšímu počtu startujících, což je na podzimním kole obvyklé, jsme získali i krásná umístění.

A jak jsme dopadli?

·         Verča Křížová uběhla 60 m za 10,3 (10. místo). Honzovi Janovskému se nedařilo v dálce, ale vše si vynahradil v běhu na 60 m. Vyhrál rozběh časem 9,3 a celkově obsadil parádní 2. místo.

·         V běhu na 150 m Marie Hochmanová obsadila 5. místo (23,8) a Lenka Panýrková 7. místo (27,1). Téměř stejné pořadí měly i v hodu kriketovým míčkem. Maruška skončila čtvrtá hodem 26,43 m a Lenka sedmá výkonem 17,57 m.

·         Hlouček běžkyň na 800 metrů uběhl první kolo v chumlu, pak nasadila trhák naše Adélka Trousilová a statečně finišovala do cíle. Vyhrála časem 3:07,3 a za ní na druhém místě skončila Verča Křížová (3:10,4).

·         Závodníky jsme měli i v dálce. Kristýna Polanská na svých prvních závodech v této disciplíně skočila 3,77 m (3. místo) a Adélka 3,53 m (6. místo). Stejné pořadí čekalo na Kristýnku i v kouli za výkon 5,61 m.

 

Týden plný sportu

V druhé polovině srpna jsme se rozjeli do Zbraslavic u Kutné Hory, abychom tu prožili týden s dětmi a sportovními aktivitami. Jedenáct dětí, čtyři trenéři a nově i dvě morčata. Rekreační středisko U Starého rybníka je již tradičním místem, ubytování v chatkách není přepychové, ale umístěné stranou areálu, a dostatek sportovních hřišť a lesy v okolí jsou ideální pro náš týden plný pohybu v přírodě.

Uvítalo nás hezké počasí a to vydrželo kromě několika přeháněk celý pobyt.

Každý den začal rozcvičkou – lehkým rozklusáním v lese a rozhýbáním těla. Ten ranní kontakt s přírodou nebyl vůbec špatný. Nechybělo bodování pořádku, děti si losovaly služby. Stravování 5 x denně, vařili výborně, ve středu jsme si večer u táboráku opekli buřty.

Každé dopoledne probíhal trénink v nedalekém lese. Čekalo nás rozklusání, kdy děti v podobě hada kličkovaly za sebou v měkkém jehličí mezi stromy, rozcvička, abeceda a další zdokonalování běžecké šikovnosti a vytrvalosti. A když byl čas, hráli jsme škatulata hejbejte se, stříleli šiškami na cíl, stavěli domečky a vymýšleli spoustu dalších zábavných her. A pak byl oběd a po něm chvilka odpočinku.

Odpoledne jsme se věnovali dalším aktivitám spojených s pohybem. Trénovali jsme vrhy a hody, hledali dvojice k pexesu v označeném úseku lesa. Průběžně jsme plnili disciplíny sportovní olympiády. Zahráli si na příjemném plážovém písku přehazovanou, zkusili vodní pólo, skákání přes lano, líný tenis, badbington či ping pong. Naši dva benjamínci se svezli na ponících. A protože bylo krásné počasí, nechybělo časté koupání ve Starém rybníce.

Při čtvrtečním celodenním výletu nás vláček zavezl do Českého Šternberka. Prohlédli jsme si hrad, poslechli zajímavé povídání sokolníka s ukázkou dravců a před odjezdem jsme se ještě vykoupali u jezu na řece Sázavě.

Příjemné zpestření přinesly dětem některé outdoorové aktivity a ukázky sebeobrany, které pro ně připravil mladý Fanda Zouhar. Holky se pod vedením Aničky Krumlové vrhly na korálky a každá si domů odvezla vlastnoručně vyrobenou rybku.

A najednou tu byl poslední večer, vyhlásili jsme ty nejlepší a odměnili úplně všechny. A budeme se těšit zase za rok...

                                                                                                                                                                                   Eva, Fanda, Mrazík, Anička, Vráťa