Vybrali jsme z jiných webů

z jiných z webů >> reportáže
Maslák vyhrál čtvrtku v Saské Kamenici, překážkář Svoboda zrychluje

Znovu vyhrál, opět byl rychlý. Čtvrtkař Pavel Maslák ukazuje před halovým mistrovstvím Evropy v Praze slibnou formu. Na mítinku v Saské Kamenici ovládl závod na 400 metrů v čase 45,82, kterým vytvořil nový rekord mítinku a jen o dvě setiny zaostal za svým týden starým letošním maximem z Moskvy.

Maslák dál s převahou vede letošní evropské tabulky, v sobotu nejbližšího soupeře Poláka Rafala Onelka porazil o 86 setin.

Petr Svoboda si vylepšil letošní maximum na 60 metrů překážek o pět setin na 7,70. V Saské Kamenici to dokázal už v rozběhu, ve finále pak časem 7,72 skončil druhý za domácím Erikem Balnuweitem (7,61).

Jan Veleba se časem 6,67 rovněž z rozběhu dostal do čela letošních českých tabulek v běhu na 60 metrů. Finálový čas 6,75 mu stačil na čtvrté místo.

Cachová získala titul v pětiboji v rekordu šampionátu

Kateřina Cachová se stala českou atletickou mistryní v pětiboji. V pražské Stromovce vytvořila rekord šampionátu výkonem 4 386 bodů a zlepšením osobního maxima o 247 bodů si řekla o start ve víceboji na halovém mistrovství Evropy v Praze.

Čtyřiadvacetileté závodnici USK Praha patří v aktuálních evropských tabulkách čtvrté místo, start v Praze si zajistí 11 atletek podle redukovaného pořadí. Místo má už jisté česká jednička Eliška Klučinová, která dva týdny po osobním rekordu v Apeldoornu (4 531 bodů) dala přednost tréninku. Cachová už v této sezoně splnila limit pro start na HME v běhu na 60 metrů překážek.

Sedmiboji vládne po prvním dnu favorizovaný Adam Sebastian Helcelet, který útočí na hranici 6 000 bodů. Na kontě jich má po čtyřech disciplínách 3 440, přičemž pouze ve vrhu koulí se nezlepšil oproti závodu v Apeldoornu, kde nasbíral 5 830 bodů.