Vážení sportovní přátelé, členové oddílu, rodiče,…

letošní sezóna nám začala velice netradičně. A i když platí pořekadlo,“Ve zdravém těle, zdravý duch!“ , museli jsme své sportování omezit.
Věřím, že vše se v blízké době již brzy na stadionu setkáme. I když podmínky budou asi jiné, než na které jsme dosud byli všichni zvyklí.
A než se setkáme na stadionu, možná, že neuškodí malá motivace….
.I když se řada sportovních akcí v letošním roce ruší, halová MČR (všech kategorií) se uskutečnit stihla a náš oddíl reprezentovaly dvě naše závodnice – Vlaďka Holečková a Verča Hanušová a já jim děkuji.

Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek Ostrava

Účastí na mistrovství republiky jsem si splnila svůj sen. Nikdy dříve bych nevěřila, že budu mít tu možnost – běhat, závodit, zlepšovat se – a užívat si to. Zdravotní potíže, kterými jsem si v minulých letech procházela, pro mě byly skutečným během na dlouhou trať. Návrat k atletice nebyl jednoduchý a stálo mě to mnoho sil. Účast na MČR jsem si musela doslova vybojovat – vůlí, jíž v sobě skrývají všichni vytrvalostní běžci. Sama bych to však nikdy nedokázala.

Jsem nesmírně vděčná za to, že jsem se mohla vrátit k atletice a závodění v barvách AC Praha 1890. Můj vděk patří celému oddílu, a především svému trenérovi Františku Zouharovi za veškerou trpělivost i tréninkovou přípravu. Děkuji také své sestře Lence Hanušové za chodící statistické tabulky a nekonečnou podporu.

Výsledný čas 10:45.78 a celkové 7. místo pro mě byly příjemným překvapením a obrovskou motivací do budoucna. Upřímně všem přeji, ať děláte, co Vás baví a naplňuje. Má to smysl.

Veronika Hanušová

HALOVÉ MISTROVSTÍ MUŽŮ A ŽEN V OSTRAVĚ

Dne 22.2.2020 jsem se účastnila v dresu AC Praha 1890 halového mistrovství mužů a žen v Ostravě. Nominovala jsem se jak na 400 m, tak i 800 m běhu. Z důvodu časového rozvržení těchto dvou disciplín jsme museli s trenérem Františkem Zouharem st. zvolit pouze jednu disciplínu a to 800 m.

Po příjezdu do Ostravy, nahlášení se, poznání ostravské haly a celkového prostředí jsem hned věděla, že příprava a podpora mého přítele, který byl i se mnou na mistrovství, přinesou jenom dobré výsledky. Byla jsem zařazena do prvního rozběhu s nejúspěšnější osmistovkařkou Mezulianikovou, což mi dalo sebevědomí a sílu si udělat „osobáček“. Mé předtuchy se staly skutečností. I s menší „strkanicí“ jsem si závod maximálně užila a s časem 2:19.28 jsem byla velmi spokojená.

Ještě jednou chci poděkovat trenérům Zouharům :D za kvalitní přípravu, dále za velkou podporu členů AC a v neposlední řadě mému příteli. Myslím si, že s tímto výsledkem jsme všichni spokojeni a do hlavní sezóny vstupujeme s velkou motivací, chtíčem a jsme odhodláni pokořit své stanovené cíle.

Všem do této sezóny přeji hodně zdraví a úspěchů.