3. kolo MPD staršího žactva
aktuality >>

Dne 20. června se na stadionu Sparty Praha uskutečnilo poslední jarní kolo Městského přeboru družstev staršího žactva. Za letního počasí nás reprezentovali 3 žáci a 5 žákyň.

Soutěže žáků se zúčastnila osvědčená dvojka, Zdeněk Zeman a Oldřich Borovička, kterou doplnil v sezóně debutující Šimon Chromík. Zdeněk Zeman v tomto kole závodil ve své nejsilnější disciplíně, vrhu koulí. Po postupném seznamováním s kruhem dokázal ve třetím pokusu poslat kouli za 9 metrů. Za konečný výkon 9,06 m obsadil 4. místo a získal 9 bodů. Druhou jeho disciplínou byl běh na 800 m. Ani v této disciplíně se Zdeněk neztratil, když doběhl v čase 2:39,67 na 11. místě, čímž získal 2 body. Oldřich Borovička a Šimon Chromík shodně startovali v běhu na 150 m a ve skoku vysokém. V běhu na 150 m se Oldřichovi hrubě nepovedl start a v závěru již nedokázal ztrátu dohnat. I tak mu výkon 19,34 stačil na 7. místo a zisk 6 bodů. Šimon si odbyl první start na družstvech a hned si vytvořil osobní rekord o více než 2 vteřiny. S časem 20,97 odsadil 15. místo. Bodové žně začaly ve skoku vysokém. Oba naši závodníci začali kvůli kolizi se startem 150 m až na výšce 135 cm, což byla výška blízká osobním rekordům. Šimon zvládl překonat laťku ve výšce 145 cm, čímž obsadil 7. místo a získal 6 bodů. Oldřich dokázal skočit výšku 153 cm, skončil 4. a získal 9 bodů.

Soutěže žákyň se zúčastnily: Karolína Vavrušková, Anna Znojilová, Nela Nováková, Jana Matějková a Frances Joy Hubik. Hned na začátku závodního dne se představilo trio závodnic. Do první běžecké disciplíny zasáhla Nela Nováková. Při premiérovém běhu na 100 m př. se neztratila a skončila na 8. místě za výkon 20,29 a získala 5 bodů. Druhou závodní premiéru dne si odbyla Jana Matějková, která se předsavila ve vrhu koulí. I přes počáteční nervozitu dokázala vrhnout kouli do vzdálenosti 5,55 m a skončila na 16. místě. Ve stejný moment jako pro výše zmíněné začal závod táké pro Karolínu Vavruškovou. Ve své tradiční disciplíně, skoku vysokém, dokázala překonat laťku ve výšce 135 cm. Za tento výkon vybojovala 4 body. V nejhojněji obsazené disciplíně, běhu na 150 m, se představily všechny naše závodnice. Nejlepšího výkonu dosáhla Anna Znojilová, která s čase 20,85 doběhla na 5. místě a získala 8 bodů. Zbylé závodnice již na body nedosáhly, ale ani tak se neztratily. Karolína Vavrušková skončila 14., Nela Nováková 28., Jana Matějková 29., Frances Joy Hubik 33. Poslední individuální disciplínou, do které zasáhly naše žákyně, byl běh na 800 m. Krátce po doběhu 150 m již zazněl výstřel v cílové rovince a začal závod na 800 m. V horkém počasí to byla velmi těžká kombinace. Anna Znojilová se závodem protrápila a doběhla s časem 2:50,25 na 10. místě a získala 3 body. Těsně na body nedosáhla Frances Joy Hubik, kdy skončila s časem 3:07,81 na 13. místě. Poslední disciplínou dne byla štafeta 4x60 m. Žákyně ve složení Nováková, Vavrušková, Znojilová, Matějková doběhly s časem 34,68 na celkovém 6. místě a získaly 7 bodů.

Ve třetím kole se žáci umístili s celkovým ziskem 32 bodů na 4. místě, což je nejlepší umístění v této sezóně. Obdobný výkon zaznamenaly i žákyně, které skončily na 6. místě se ziskem 27 bodů.

V celkovém pořadí kvalifikačních kol vyhráli žáci a žákyně Slavie Praha A. Do finále A je doplní ještě žáci a žákyně Újezdu nad Lesy a Sparty Praha. V kategorii žáků jsme se umístili na 6. místě, v kategorii žákyň na 7. místě. Na naše žaky a žákyně čeká finále B, které se uskuteční 7. září na stadionu Kotlářky.