AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

2. kolo MPD staršího žactva
aktuality >>
 

Dne 29. května se uskutečnilo na stadionu Slavie Praha 2. kolo městského přeboru družstev staršího žactva. Účast byla opět nízká. Soutěže se zúčastnili 3 žáci a 3 žákyně.

Soutěže žáků se účastnila již osvědčená trojka závodníků: Filip Grochál, Oldřich Borovička a Zdeněk Zeman. První z výše jmenovaných se postavil na start Oldřich Borovička, kterého čekalo prvních 60m v hlavní sezóně. Po velmi povedeném startu dokázal udržet krok s favoritem a doběhl v čase 7,72 na 2. místě, které mu již zůstalo i po doběhu zbylých rozběhů. Osobní rekord bohužel odolal kvůli nepovolené podpoře větru (+2,1 m/s), ale zisk 11 bodů je velmi solidní náplastí. Ve skoku dalekém předvedl opět vysoký standard a navázal na minulé kolo. Tentokrát skočil 535 cm a vybojoval 4. místo a 9 bodů pro družstvo. Bohužel se ani tento výkon nepočítá do tabulek kvůli nepovolenému větru. Filip Grochál si na prvním kole odbyl svou premiéru a na druhém kole již ukázal svůj potenciál. První Filipovou disciplínou bylo 800m. Na úvod se dostal do menší „strkanice“, ze které se velmi rychle oklepal a taktickým výkonem postupně předbíhal soupeře. V cíli z toho nakonec bylo za čas 2:33,55 3. místo a 10 bodů. Na trati 300m si též vytvořil osobní rekord a za výkon 45,05 získal 3 body. 300m si vyzkoušel i Zdeněk Zeman, který skončil s časem 46,01 hned za Filipem a získal 2 body. Dalších 7 bodů Zděnek přidal při premiéře v diskařském kruhu. Za výkon 18,93 m obsadil 6. místo.

Soutěže žákyň se účastnily: Karolína Vavrušková, Tereza Spurná a Frances Joy Hubik. Hned na začátku soutěžního dne se představily Tereza Spurná a Frences Joy Hubik v dálkařském sektoru. Obě si tuto disciplínu vyzkoušely na prvním kole. K velkému potěšení trenérů si obě dokázaly na Slavii vytvořit nové osobní rekordy o více než 30 cm. Bohužel ani na druhém kole to nestačilo ve velmi kvalitní a vyrovnané soutěži na body. Za výkon 423 cm Tereza obsadila 17. místo a Frances za výkon 363 cm 29. místo. Obě si zopakovaly i druhou disciplínu z prvního kola, běh na 60m. V nejpočetněji obsazené disciplíně dne si obě zaběhly osobní rekord, ale ani zde to na body nestačilo. Tereza zaběhla čas 9,29 a Frances 9,59. Na 60m se představila i Karolína Vavrušková. Na nejkratším sprintu bohužel nedokázala navázat na body z prvního kola. Útěchou ale může být nový osobní rekord, který stačil na 13. místo a má hodnotu 8,71. Druhou disciplínou, ve které závodila, byl skok vysoký. I přes zdravotní problémy dokázala překonat laťku ve výšce 139 cm, skončila na děleném 5. místě a získala 6 bodů.

V celkovém pořadí družstvo žáků obsadilo 5. místo se ziskem 42 bodů. Soutěž opět opanovalo družstvo Slavie. Družstvo žákyň obsadilo 7. místo se ziskem 6 bodů. Třetí kolo MPD se koná 20. června na stadionu Sparty Praha na Podvinném mlýně.

zpět

Komentáře

,  
No comment found


přidat komentář

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 03/2024

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Jana Zemanová zeman(dot)jana(at)volny(dot)cz 22.11.2014 21:38
Ahoj,
ráda čtu pozitivní ohlasy na novou podobu webu AC. :-) Jak Lenka správně napsala, rubrika „o čem se píše“ je prostě o tom, o čem se píše na jiných webech, nic víc nic míň. Je na každém, co si z článku vezme motivujícího, pozitivního, či nemá potřebu ho číst. 30.října jsem všem psala mail o této nové rubrice, že úplně nevím, v jaké podobě by měla být a že bude záležet na vás, co byste v ní chtěli číst. Nikdo mi neodepsal, nereagoval, neposlal žádný tip na jakýkoliv článek (akorát s Pavlem jsem konzultovala novou podobu). Proto jsem ji zatím udělala takovou jaká je, protože jsem o článcích, které tam jsou, věděla, že i jiní veteráni AC si je rádi přečtou. Proto jen i články z veteránského dění. Osobně bych spíše volila i neveteránské dění, aby to nebylo tak jednostranně zaměřené. Chápu, že dráhaře můžou zajímat jiná témata než silničáře či krosaře, či třeba dokonce trenéry. Někdo bude za tuto rubriku rád a někdo si rád projde ostatní atletické weby a vybere si sám, co chce číst. Takže vím, že touto rubrikou se nemůžu zavděčit všem, ale i přesto si myslím, že na webu AC může mít své místo.
Psaní o sportovcích AC z minulosti či současnosti, metodických článků, či o tréninkách světových i českých atletů není moje parketa, toto bych nechala pro někoho, kdo je více v obraze a rozumí tomu. Ale nepochybuji, že i tyto články by si našly své čtenáře.
Petra 22.11.2014 08:21
Kačko, Jani, Pavlíku - máte můj obdiv. Stránky jsou skvělé. O to víc si cením toho, že ve vašem nabitém každodenním programu máte ještě čas zvelebovat a aktualizovat naše stránky. Jen tak dál a díky.
Lenka 21.11.2014 22:25
Ahoj, mně se podoba stránek moc líbí, jsem z nich nadšená a pravidelně na ně chodím. Moc díky Janě, Kátě a Pavlovi. Stránky jsou aktuální, moderní a přehledné! Rubrika "o čem se píše" mě nechává naprosto klidnou, je tam prostě uvedeno to, o čem se píše v mediích. Jsem ráda i za to (aspoň jsem v obraze). Lenka
P.S. spíš bych měla zapracovat a doplnit své výkony a motto. O víkendu to snad vymyslím;)
<< Předchozí stránka
18-20 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 01.03.2024

TOPlist