1. kolo MPD staršího žactva
aktuality >>

Dne 17. května se na stadionu Kotlářky uskutečnilo 1. kolo Městského přeboru družstev staršího žactva. Závodu se zúčastnilo 5 žákyň a 3 žáci. Bohužel část žáků se na poslední chvíli omluvila z “neodkladných důvodů”, a tím snížili šance družstva na lepší výsledek. Tímto bych chtěl apelovat na svědomí těchto závodníků, aby dbali na správnou reprezentaci klubu.

Zpátky k závodům. Rozdělení do skupin nám přiřklo silné soupeře v podobě Slavie, Sparty, Kotlářky či Újezdu nad Lesy, kteří byli schopni ve většině disciplín nominovat alespoň jednoho závodníka. V kategorii žáků nás reprezentovali: Zdeněk Zeman, Oldřich Borovička a Filip Grochál. Ani jeden z těchto závodníků se výsledkově neztratil. Zdeněk Zeman si vytvořil ve vrhu koulí nový osobní rekord a za výkon 9,13 m vybojoval 9 bodů za 4. místo. Neméně úspěšný byl na trati 60 m, kde v osobním rekordu 8,46 získal 1 bod. Oldřich Borovička navázal na Zdeňka a dvakrát skončil na 4. místě. Ve skoku dalekém se nedokázal srovnat s rozběhem, ale i přesto skočil 514 cm a získal 9 bodů. Stejný počet (9) bodů získal i v běhu na 150 m, kde si vylepšil osobní rekord na 18,73. Na stejné trati si odbyl debut Filip Grochál, který se umístil na 16. místě. Druhý osobní rekord si Filip udělal na trati 1500 m, kde mu těsně unikly body a skončil na 13. místě.

V kategorii žákyň nás reprezentovaly: Tereza Spurná, Nela Nováková, Frances Joy Hubik, Karolína Vavrušková a Anna Znojilová. První tři jmenované si shodně vybraly kombinaci 60 m a skoku dalekého. Obě dvě disciplíny byly velmi silně zastoupeny i jinými oddíly. Tereza Spurná skončila na trati 60 m 22. a ve skoku dalekém v osobním rekordu 26. Nela Nováková a Frances Joy Hubik si v těchto disciplínách odbyly své první závody. V běhu na 60 m Nela skončila 24. a Frances 31. Ve skoku dalekém si obě vytvořily osobní rekordy a umístily se na 23., respektive 28. místě. Ve skoku dalekém nás reprezentovaly i Karolína Vavrušková a Anna Znojilová. V kvalitně obsazené soutěži Karolíně Vavruškové těsně uniklo bodové umístění a s výkonem 421 cm skončila 16. (9 cm od 12. místa). Ještě před skončením dálky si odskočila na start závodu na 150 m, kde v osobní rekordu 21,32 skončila 10. a získala 3 body. Anna Znojilová si pro tyto závody nevybrala svou nejsilnější disciplínu, ale i tak si dokázala vytvořit nové osobní rekordy. Ve skoku dalekém skončila na 20. místě za výkon 400 cm. Již během prvních pokusů soutěže ve skoku dalekém si odběhla na start závodu na 300 m, kde výborným závěrem vybojovala 8 bodů za výkon 45,67.

Na závěr závodního dne se konaly štafety. Bohužel jsme byli pro nedostatek žáků schopni postavit pouze štafetu žákyň. I přes trable na druhé předávce žákyně donesly štafetový kolík do cíle a ve složení Spurná, Znojilová, Nováková, Vavrušková získaly 3 body.

Soutěž žáků vyhrálo družstvo Slavie. V celkovém pořadí žáků jsme se umístili s 28 body na 7. místě. Na Kotlářku, která skončila 6., nám chybělo pouze 7 bodů. Soutěž žákyň opanovalo družstvo Slavie A. Naše družstvo se umístilo na 7. místě se ziskem 14 bodů.

Tímto bych chtěl poděkovat zúčastněným za vzornou reprezentaci klubu a pogratulovat k novým osobním rekordům. Druhé kolo MPD staršího žactva se koná 29. května na stadionu Slavie Praha v Edenu.