AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky

4. kolo MPD 2017

Poslední dějství pražského přeboru atletických družstev MPD2017 se odehrálo na stadionu AC Sparty Praha v Podvinném mlýně. Překvapením pro všechny bylo jistě velmi příjemné počasí, které zde pravidelně nebývá. Atletky i atleti AC Praha 1890 se dostavili v hojném počtu, přesto výrazně oslabeni, muži A. Havlas a K. Vrána, ženy K. Kurucová, M. Hochmanová kteří byli svou výkonností bodovou jistotou. Bylo tedy jasné, že zatímco ženy, doplněné novými či staronovými závodnicemi v pohodě zvládnou udržet průběžné 3. místo a spíš zase budou bodově dotírat na týmy Královských Vinohrad a Radotína, muži budou horko těžko bránit dosavadní 4. místo před Královskými Vinohrady, Kotlářkou a Hostivaří, které byly jen v malých bodových odstupech za nimi.

O některá bodovaná umístění jsme se dále připravili vlastní hloupostí (pozdní příchody, zranění, špatná předávka ve štafetě), přesto se mužům podařilo nemožné a podle zatím neoficiálního pořadí skončili na skvělém 5. místě, které znamená udržení celkového 4. místa, kdy za sebou nechali větší pražské oddíly zejména Kotlářky a Královských Vinohrad. Oproti loňsku je to sice o 1 příčku horší umístění, ale letos výsledkově vylétla pražská Sparta, která do svého týmu zařadila spoustu mladých závodníků ještě dorosteneckého věku, silnější byl i Radotín a soutěž ovládli muži USK Praha, kteří snad zahájili cestu zpět k zašlé slávě tohoto ještě nedávno extraligového klubu. Ženy udržely 3. místo celkově 3. místem v posledním kole, s velkým náskokem před dalšími kluby a opět s malou ztrátou na týmy na „stupních“ před nimi. Atleti AC vstupovali do letošní sezóny naopak oslabeni odchody dorosteneckých nadějí do větších pražských klubů. Ti nevydrželi počkat na rekonstrukci stadionu, která znamená výrazné zlepšení tréninkových podmínek i novou budoucnost nejstaršího českého sportovního klubu. Vůbec doplňování týmu dospělých z řad mládežnických závodnic či závodníků se letos nedařilo a zbývá jen doufat, že v dalších letech bude líp, až dorostou dnešní nejmladší závodníci, jejichž počet neustále stoupá.

První závod dne, běh na 5 km, dokázali běžci AC zcela ovládnout, kdy vítěznému T. Machovi a 2. P. Havelkovi sekundoval na 4. místě P. Šára. Škoda, že brzký začátek závodu nestihli F. PolášekF. Zouharem ml., to by bylo bodově ještě veseleji. Přesto muži AC na této trati získali 27 b., což nakonec znamenalo víc než polovinu celkového bodového zisku. Na kratší distanci 800 m při obrovské konkurenci se na body dosáhnout nepodařilo, ač jsme nastoupili v silném složení 5 závodníků. Nejlépe dopadl K. Rusek na 11. místě, následován P. Šárou (14. místo), F. Zouharem ml. (15. místo), mimo bodování běžícím F. Poláškem a T. Bačem (16. místo), který si jako sprinter udělal svůj půlkařský osobák.

Na 1 bod za 10. místo dokázal přeskákat nejvyšší překážky H. Čepera, v čase pod 20 s, v nejvyšší konkurenci za poslední roky na této trati. Hůř se mu vedlo v disku, který držel v ruce v životě poprvé a nepodařilo se mu jej umístit do výseče. Na 200 m si zaběhl slušný čas P. Dvořák a těsně po svém doběhu 800 m nastoupil i T. Bačo, což se určitě na jeho výkonu projevilo. V závěrečném štafetovém závodě 4x100 m měly obě štafety bodovat, stačilo pouze v pořádku předat a doběhnout. To se ovšem naší A sestavě ve složení T. Bačo, K. Rusek, H. Čepera, K. Vrátný, jako už tradičně, nepodařilo a tak museli zabojovat kluci B týmu ve složení P. Dvořák, F. Zouhar ml., P. Šára a F. Zouhar st. a přidat 3 body za 8. místo.

K. Vrátný na posledním úseku štafety se ke svému běhu vlivem předchozí špatné předávky již nedostal, chuť si ale spravil 2 skvělými 7. místy v dálce a výšce. Zejména jeho 577 cm v dálce je znamenitých. Ve výšce se nakonec podařilo nečekané, kdy kromě Kamila bodoval i 9. O. Vosecký a 3. místem mile překvapil P. Bílý, letos v nejlepším výkonu 168 cm.

Ženy obsadily všechny disciplíny a krom obou sprinterských tratí, kde běžela D. Dvořáková, opanovaly přední umístění. Dana si k oběma běhům přidala i kouli, kde skončila 7. Ještě víc se dařilo 5. T. Jersákové a 4. Z. Gabrielové. Poprvé v soutěži nastoupila v této disciplíně i mladičká K. Křížová, která se stejně jako předchozí 2 závodnice účastnila i hodu diskem. V disku zopakovala T. Jersáková 5. místo a Z. Gabrielová přidala dokonce 2. příčku.

Naprostým překvapením bylo vítězství nové posily týmu žen, V. Holečkové v dálce, kde skočila pěkných 469 cm a celou soutěž tak naprosto ovládla. Pak už přišly na řadu delší běhy, ve kterých jsou i ženy AC velice silné a včera to opět potvrdily. Na 800 m obsadily 2. (J. Vrlová), 3. (M. Novotná) a 5. (V. Holečková) místo. A to ještě start nestihla R. Sýkorová. V následujícím běhu na 2 km však již Radka nastoupila a doběhla si pro vítězství, následovaná těsně 3. J. Vrlovou, dále 4. V. Hanušovou, 5. L. Křížovou a 6. B. Bačovou, která tak bodově oslavila svůj návrat po mateřských povinnostech. 2 štafety postavily ženy AC i v závěrečné disciplíně (běželo se ihned po doběhu 2 km) ve složení D. Dvořáková, V. Hanušová, V. Holečková, M. Novotná (A tým) a B. Bačová, R. Sýkorová, K. Křížová, L. Křížová (B tým) a doběhly si pro 5., resp. 6. místo.

Rok 2017 byl tak pro oba atletické týmy AC Praha 1890 v soutěži atletických družstev v rámci pražského přeboru velice úspěšný. Uvidíme, jaký bude r. 2018, snad se atletům USK podaří v baráži o 2. národní ligu uspět a pražský přebor opustit. V každém případě mužům přibydou atleti FTVS, kteří skončili poslední ve své skupině 2. národní ligy. Každopádně se uvidí, kdo se do obou soutěží příští únor přihlásí.

Neoficiální pořadí družstev po 4. kole:

Pavel Šára


  

 Komentáře

přidat

Petr T. 11.9.2017
Smekám před všemi. Jste neskuteční borci a borkyně. A omlouvám se za své neúčasti. I tak všem v klubu moc fandím. Petr
Pavel
psarap(at)seznam(dot)cz
8.9.2017
Fando, jestli seženeme ještě 1 překážku, tak je steeple tutovka. Ještě by jsme mohli přidat nějakou další netradiční disciplínu, třeba 400 m př. s přenášením překážek během závodu, či premiérové závody v hodu kladivem nebo diskem?
FANDA 7.9.2017
Jsem rád, že jsem se mohl stát štafetovým specialistou. Ahoj všichni a těším se, že letošní ligu zakončíme na AC oslavou a Prvním závodem ve steeplu na AC F.Z.st
Zuzka 6.9.2017
Díky moc všem, užila jsem si všechna kola.
Tak zase za rok...
:-)
Lenka 6.9.2017
Díky Pavle za shrnutí a za vedení v celé soutěži, včera to bylo prima odpoledne! Lenka

zpět