AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky

3. kolo MPD 2017

Předposlední červnový den okořeněný svátkem všech Pavlů a některých Petrů si dali účastníci Městského přeboru atletických družstev dostaveníčko na stadionu Spartaku Praha 4 na Děkance. Po delším horkém období přišly večer před utkáním bouřky následovány vytrvalým deštěm a tak se daly očekávat i deštivé závody. Nakonec déšť v pravý čas ustal a víceméně stihly vyschnout i kaluže.

Závodnice i závodníci AC Praha 1890 se tentokrát vytáhli a umístili se celkově v tomto kole na 2. (ženy), resp. 3. (muži) místě. Po slabší účasti v předchozím 2. kole na Strahově tentokrát dorazilo AC Praha 1890 v plné síle, což se projevilo i v tom, že jako jediné družstvo postavilo 3 mužské a 2 ženské štafety 4x200 m. Výborný výsledek v tomto kole upevnil 3. průběžné celkové místo žen a muže vystřelil dokonce na 4. místo, když poodskočili svým pronásledovatelům.

Závodníci AC Praha 1890 se blýskli zejména v běžeckých disciplínách. V úvodním běhu na 5 km zabojovali Tomáš MachPavlem Šárou 4., resp. 5. místem, když běželi prakticky celý závod společně, resp. Pavel se zuby nehty držel Tomáše, který mu kousek poodběhl až v samém závěru. Výborně zabojoval Petr Havelka, který svými zkušenostmi a závěrečným zrychlením přelstil jindy v závěrech výborného J. Kabelku z Vinohrad a doběhl si pro 7. místo. Slušný závod nakonec odběhl i 13. naturalizovaný Holanďan Tim Bos.

Tim se představil i na 800 metrové trati, kde mu po prvním kole bohužel došly síly a alespoň rozběhl pěkný závod Kubovi Ruskovi, který si v osobním rekordu doběhl nakonec pro 5. místo. Ještě o místo výše skončil ještě o rok mladší Kryštof Vrána, který jen potvrdil svou stoupající formu. Bodově je nakonec doplnil 9. místem Pavel Šára.

Ten si ještě před tím stihl „zaskákat“ na 400 m př., kde jeho výkon stačil na 6. místo. Ještě o 2 místa lépe doběhl Honza Čepera. Na sprinterských tratích kraloval Adam Havlas, který letos zaznamenal obrovský progres a přestože do této soutěže již svou rychlostí nepatří a přestoupil letos do Atletiky Jižní Město, svým startem se v rámci hostování potvrdil svou náklonnost k mateřskému klubu. Sice si včera nevytvořil osobní rekordy, ale s náskokem vyhrál 100 i 200 m a ke 4. místu pomohl i štafetě. Na 100 m doběhl těsně za postupem do B finále Mikuláš Veselý, který bohužel trochu zaspal na startu. To chtěl odčinit na dvojnásobné trati a řítil se do cíle první ve svém rozběhu pro čas těsně nad 24 s, ale v posledních 5 m mu vypověděly poslušnost nohy a poroučel se k zemi. Potlučený a odřený se však přes bolest postavil na start závěrečné štafety. Na 100 m si ještě pro slušný čas na své poměry doběhl Kamil Vrátný, když měl v nohách ještě v neděli absolvovaný půlmaraton. Původně měl nastoupit i nejstarší závodník Petr Ronovský. Vyhodnotil však povětrnostní podmínky jako nepřející dobrému času a proto na poslední chvíli nenastoupil. 200 m jako rozcvičku na závěrečnou štafetu pojal Petr Dvořák.

Na závěrečnou štafetu vyslalo AC nakonec 3 týmy. Nejmladší ve složení Havlas-Vrána-Rusek-Veselý si doběhla pro 4. místo, kdo ví, jak by se situaci vyvíjela nebýt zranění Mikuláše. Další 2 štafety vzaly závod jako útok na rekordy veteránských kategorií. V kategorii M40 ve složení Dvořák-Kunovjánek-Šára-Vrátný v čase 1:51,26 si doběhla pro 8. místo a v M55 ve složení Urban-Doboš-Fuhrmann-Zouhar st. pro 9 místo v čase 2:00,02. Stlačit výsledný čas nepomohl ani neskutečný let Fandy Zouhara na závěrečném úseku, který udivil svou rychlostí všechny přihlížející.

V technických disciplínách se již tolik nedařilo. Bod si připsali jen David Duran ve výšce a Aleš Kunovjánek v oštěpu za shodně 10. místo. Ve výšce nás reprezentovali ještě Petr Bílý, Kamil Vrátný, Honza Čepera a Aleš Kunovjánek, v oštěpu trochu překvapivě běžec Fanda Zouhar ml. Petru Bílému o 1 místo unikl bod v trojskoku.

Zástupkyně něžného pohlaví nezůstaly za svými kolegy vůbec pozadu, spíš naopak. Na sprinterských tratích se jim ještě bodovat nepodařilo, kdy 100 m běžely ve společném běhu Dana DvořákováKlárou Kurucovou a na dvojnásobné trati je doplnila mladičká Julie Pokorná. Na 800 m už se barvy AC Praha 1890 začaly objevovat hodně vpředu. Pro 2. místo si výborným finišem doběhla Radka Sýkorová, velice těsně následována na 4. místě mladičkou Verčou Hanušovou. Záda jim na 7. místě kryla nestárnoucí Helča Vavrušová. Ta navíc spolu s Radkou Sýkorovou nastoupila za chvíli i na nejdelší ženskou běžeckou distanci v rámci přeboru, trať 5 km. Radka celý závod nakonec vyhrála, 4. doběhla Jana Vrlová, 6. Helča Vavrušová a 8. Lenka Panýrková. Ihned po doběhu všechny 4 děvčata absolvovala společně štafetu 4x200 m a 5. místem přidala další porci bodů. I zde jsme měli více než 1 štafetu, protože štafeta žen A ve složení Kurucová-Pokorná-Dvořáková-Hanušová si i díky výbornému finiši Verči Hanušové doběhla pro výborné 3. místo.

To v technických disciplínách ženy na rozdíl od svých kolegů obsazovaly přední příčky. Ve výšce skončila 2. Klára Kurucová, v oštěpu Zuzka Gabrielová. Svým prvním bodem v soutěži za 10. místo přispěla Květa Křížová, která na 11. místo odsunula Marušku Hochmanovou. Co je však neuvěřitelné, to je pohled na výsledky hodu kladivem, kde závodnice AC Praha 1890, které doposud nemohli kladivo ani trénovat (to se změnilo rekonstrukcí stadionu), opanovaly všechny medailové příčky v pořadí 1. Maruška Hochmanová, 2. Dana Dvořáková a 3. Zuzka Gabrielová. Holkám se povedlo něco neskutečného, za to jim patří velký respekt.

Pochvalu však zaslouží všichni, kteří svou účastí přispěli opět k vytvoření správné party.

Budu se na ni (na vás) těšit i na posledním kole v úterý 5. září v Podvinném mlýně v pražských Vysočanech na atletickém stadionu pražské Sparty.

Neoficiální pořadí družstev po 3. kole:


Pavel Šára


  

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět