výsledky     foto

2. kolo MPD 2017

Další pokračování pražského přeboru atletických družstev přivítal stadion čerstvě rekonstruovaný stadion Přátelství na Strahově. Přivítání nebylo úplně přívětivé, neboť častý déšť s větrem i chladem ovlivnil samotné výkony a i ta parta, na kterou družstva AC Prahy 1890 hodně spoléhají, se tvořila obtížně, zvlášť když se nebylo před deštěm kde pořádně schovat. Neveselému počasí se přizpůsobila i účast závodníků, zejména mužské kategorie, která byla ani ne poloviční oproti 1. kolu soutěže. Proto je skoro zázrak, že muži vybojovali celkové 6. místo a to se stejným počtem pomocných bodů, jako 5. Radotín. To ženy naopak potvrdili své medailové postavení z 1. kola, i když opět nastoupily hodně oslabeny, zejména o nejmladší členky družstva.

Jako obvykle obstaral předkrm závod na nejdelší distanci 3 km. Běželo se v mokru, za silného větru a z počátku o poznání pomaleji. Přestože oproti loňskému roku výrazně přibylo mladých tváří, vybojovali Pavel Šára 6., Ferda Polášek 7. a Petr Havelka 10. místo. Z nich se na start další disciplíny na 1000 m postavil jen Pavel Šára a přes únavu se mu podařilo vybojovat další 4 body za 7. místo. Na cílové čáře ho přespurtovala nová naděje klubu, mladičký Kryštof Vrána, který potvrdil, že body z 1. kola nebyly náhodné.

Kryštof se spolu s Jakubem Ruskem i Pavlem Šárou postavili i na start běhu na 400 m, leč skončili až za bodovaným umístěním. Naopak překvapila čerstvá posila klubu, Honza Čepera skvělým finišem a konečným 9. místem. Honza se představil i na překážkách, tentokrát na 200 ma i zde dosáhl pěkného 9. místa. Ze svých výkonů byli zklamaní další naši zástupci Jakub Rusek a Tony Bačo, ale pro oba to byla „nad ploty“ premiéra. To Petr Ronovský ukázal, že i v 72 letech se dá takový závod mezi o několik generací mladšími soupeři absolvovat.

Na nejkratším sprintu hájil barvy klubu Mikuláš Veselý. Přesto, že před startem nevěděl, jestli si na mokrý umělý povrch vzít sálové nebo běžecké boty, nakonec i v o 4 velikosti větších tretrách dosprintoval v sympatickém čase 12.24 s a mohl by být příslibem i do budoucna, až se mu podaří vyřešit zejména otázku obutí.

V technických disciplínách závodníci AC Prahy 1890 příliš nevynikají. Proto bylo milým překvapením 5. místo Aleše Kunovjánka v oštěpu, a to poměrně těsně za 3. místem. Zde jej doplnili ještě Ondra VoseckýHonzou Čeperou. Ondra Vosecký pak s Tony Bačem a Petrem Bílým hájily čest klubu i v trojskoku, kde jejich výkony bohužel k bodům nevedly.

Naprosto nečekaným úspěchem však byla závěrečná štafeta 4x100 m, kdy v nízké konkurenci ovlivněné zejména počasím dosprintovala ve složení J. Rusek, K. Vrána, J. Čepera, M. Veselý pro výborné 2. místo!

Ženy AC Praha 1890 v podobném složení jako při posledním klání na Julisce vybojovaly opět výborné 3. místo! Sympaticky působil závěrečný běh na 3 km, kdy 1. 3 místa obsadily barvy AC, v pořadí Radka Sýkorová, následovaná Janou Vrlovou a Lenkou Panýrkovou. Velikou pochvalu zaslouží Radka Sýkorová, která nejen, že k prvenství na 3 km přidala i vítězství na 800 m, ale jako správný „srdcař“ i v nepříznivém počasí přišla na poslední chvíli i se svými 2 dětmi. Děti mamince fandily v pláštěnkách, a aby toho nebylo málo, absolvovala Radka úspěšně i závěrečnou štafetu, která si doběhla pro 4. místo.

Další body přidala jako v prvním kole i nová posila Klára Kurucová, a to ve svých oblíbených skokanských disciplínách dálce (2. místo) a výšce (4. místo). Na 400 m skončila na 6. místě Maruška Hochmanová a společně s Radkou Sýkorovou, Janou Vrlovou a Klárou Kurucovou zvládly i závěrečnou štafetu, přičemž Radka s Janou k ní nastoupily rovnou po doběhu 3 km. Družstvo žen doplnila svým spolehlivým výkonem Dana Dvořáková, která se zaskvěla zejména 6. místem v kouli a slušným časem na 100 m, který ji však rozhodčí svou chybou upřeli.

Všem zúčastněným, kteří se nenechali odradit ani nepříznivým počasím, děkuji a budu se těšit na setkání na posledním 3. jarním kole MPD, které se koná pro změnu ve čtvrtek 29. 6. na Děkance!