výsledky          foto

4. kolo Městského přeboru družstev mužů a žen, Podvinný Mlýn - 11.9.2014

Tak poslední 4. kolo Pražské přeboru atletických družstev je za námi a i když v tuto chvíli ještě nejsou známy výsledky, tak jedna věc jistá. Závodníci nejstaršího atletického oddílu v ČR AC Paha 1890 se dokázali v posledním kole vybičovat k heroickému výkonu a i přes nepříznivé deštivé počasí (na Spartě ani jinak není) poprvé bodovali ve všech 10 disciplínách!

Detailnější hodnocení chystám, až budou známy výsledky dnešních závodů i celého přeboru, ale jen v krátkosti. Na 100 m skvěle zabojovali Honza Janovský s Tony Bačem, když se dostali oba do finále A a Honza se umístil dokonce na "bedně". Perfektní výkony podali i na dvojnásobné trati, kde vyhráli (nebo doběhli 2.) své rozběhy. Bojovný výkon podal na obou tratích i mladičký Lukáš Poláček a na 100 m nestárnoucí Petr Dvořák.

Na 800 m si udělal osobní rekord 2:15 min. Pavel Šára, když obsadil 7. místo. Obětoval tomu i závod na 5 km, který byl skvostně obsazen a na bodované 10. místo bylo potřeba zaběhnout čas lehce přes 17 min! Neskutečně zde zabojoval Petr Havelka, úchvatné bylo hlavně jeho poslední kolo, kdy se doslova přehnal kolem 3 svých soupeřů a obsadil 4. místo. Ocenit je potřeba i výkon Fandy Míčka,  který zaběhl o minutu lepší čas, než posledně. Nízké konkurence nad nejkratšími překážkami využili Luděk Urban s Pavlem Šárou, když obsadili 4., resp. 5. místo.

Úspěchy našich borců pokračovali i ve skocích. V kvalitně obsazené dálce se 3 naši závodníci umístili na konci první desítky a opět z toho byly body (Dan Strasser v osobním rekordu 544 cm 8., Kamil Vrátný 9. a Tony Bačo 10.). V dálce se poprvé na startu objevil i bývalý úspěšný juniorský dálkař Petr Hušek a i nejstarší závodních celého dne Petr Ronovský. Též ve výšce (Petr Bílý, Kamil Vrátný, Aleš Kunovjánek a Ondra Vosecký) naši sbírali body za v deštivém počasí slušných 155 cm.

Na body koulaře-kajakáře Pavla Mráze jsme si již zvykli, tentokrát z toho bylo 4. místo za 10,43 m, a to i přesto, že se ani nestihl převléknout a jednotlivé pokusy absolvoval v džínách. Zato body Ondry Voseckého v disku za 9. místo jsou premiérové a potěšující.

Závěrečná štafeta demonstrovala početní převahu našeho družstva mužů, kteří opět postavili 2 štafety. Štafeta A ve složení Bačo-Strasser-Dvořák-Janovský doběhla pro senzační 2. místo, body za 7. místo udělala štafeta B ve složení Vrátný, Kunovjánek, Šára a Poláček.

Odhadem jsme mohli získat nějakých 70-80 bodů a udržení průběžného 4. místa tak dostalo reálné obrysy. Ještě jednou děkuji všem za účast a předvedené výkony a v nejbližší době se můžete těšit na hodnocení celé sezóny.

Tak nakonec jsme celé klání vyhráli s náskokem 20 bodů před 2. pořádající Spartou, když jsme porazili i PSK Olymp B, postupující do 2. ligy!