výsledky          foto

3. kolo Městského přeboru družstev mužů a žen, Stromovka - 24.6.2014

Včera proběhlo 3. dějství Městského pražského přeboru atletických družstev. Závodu se zúčastnil rekordní počet mužů AC Praha 1890 a spolu s ženami a dalšími činovníky oddílu v čele s ikonou klubu Fandou Zouharem, kteří měli na starosti spoluorganizaci celého mítinku, doslova zaplavili atletický areál pražského Olympu ve Stromovce bílo-červeno-černými barvami.

Nezůstalo jen u zrakového vjemu. Všichni závodníci podávali v průběhu podvečera výkony na hranici svých možností a mnozí opět vylepšili své osobní rekordy. Ale hlavně se postarali o v novodobé historii nevídaný bodový počin 74,5 bodů a celkově vybojovali neoficiální, ale senzační 3. místo! V 9 z 10 disciplín (kromě disku) muži AC Praha 1890 bodovali a nezůstalo jen u nějakých 9. či 10. míst, ale tentokrát to byl již atak medailových pozic (nakonec 2 3. místa).

Mítink začal tradičním během na nejdelší trati, tentokrát 3 km. Zde byl závod zcela netradičně rozdělen do 2 běhů, kdy v běhu B nakonec vybojoval Pavel Šára 9. místo. I když se mu nepodařilo zlomit vytouženou hranici 10 min. Za ním se neztratil ani Fanda Míček. Ten pak na poloviční trati 1500 m sahal po svých prvních bodech v soutěži, kdy skončil na prvním nebodovaném místě ve svém osobním rekordu. Ten se podařilo vytvořit i Pavlu Šárovi (4:34), který spolu s Petrem Havelkou přidali další bodový zisk za 6., resp. 7. místo.

Na nejkratších tratích došlo v novodobé historii mužů AC Praha 1890 k nevídanému. 14-letý Honza Janovský vybojoval na 100 m celkově 5. místo v osobním rekordu v čase 12,10 s a pouze o 1 příčku si pohoršil i v pro něj premiérovém běhu na 400 m (56,8 s). Na 100 m navíc do finále B postoupili další 2 nadějní mladíci Kuba Krofta a Lukáš Poláček. Prvně jmenovanému po výborném startu nakonec o jediné místo uniklo bodované umístění. Lukáš Poláček pak spolu s Vencou Koláčným nastoupili i na 400 m. Oba běželi sami v běhu C a bez možnosti kontaktu s ostatními soupeři skončili těsně za bodovaným umístěním. Venca Koláčný nastoupil navíc i na trati 100 m, kde se mu spolu s Petrem Dvořákem nepodařilo probít do některého finále. Petr Dvořák prokázal vzestup výkonnosti oproti poslednímu startu na této distanci a začal již nebezpečně atakovat hranici 13 s. V závěrečné štafetě pak výborně rozběhl štafetu na 4x100 m, kterou pak pokazili špatnými předávkami Pavel Šára s na poslední chvíli nominovaným Petrem Havelkou, a finišující Lukáš Poláček tím ztratil kontakt se soupeři. Přesto z toho bylo 7. místo. Z mladíků složená štafeta A ve složení Tony Bačo – Kuba Krofta – Dan Strasser – Honza Janovský se také nevyvarovala chyb na předávkách, ale skvělým během nakonec skončila na perfektním 4. místě. Na 100 m opět nastoupil i Petr Ronovský, který si výrazně zlepšil čas z Děkanky a dal 100 m pod 16 s. V jeho věku opravdu úctyhodný výkon! Na nejkratším překážkovém běhu skvěle zabojoval nestárnoucí Luděk Urban 8. místem a nebýt zaškobrtnutí na předposlední překážce, mohlo to být dokonce o 2 příčky lepší!

Luděk Urban oproti minulému kolu na Julisce zvolil tentokrát lepší spodní oděv a v tyči, která se konala v přilehlé hale, skočil základní výšku a obsadil 5. místo. Na děleném 3. místě se navíc umístil Kamil Vrátný a oba kluci tak zajistili další bodový přísun pro svůj tým. A to byl ještě ve hře nemocí sužovaný Ondra Vosecký, kterému se bohužel základní výšku skočit nepodařilo. Přesto prokázal, jaký je srdcař a nastoupil i k hodu diskem a vrhu koulí. V kouli se naší nové akvizici, obrovitému Pavlu Mrázovi podařilo vylepšit minulé 6. místo a tentokrát skončil skvělým závěrečným pokusem 11,18 m třetí a za sebe tak těsně odsunul svěřence legendárního Remigia Machury! Další obrovské překvapení přichystali ve svém letošním premiérovém startu dálkaři. Celý závod byl velmi vyrovnaný a všichni naši se dostali do užšího finále! V něm nakonec skončil Tony Bačo na 4. místě (539 cm), Kamil Vrátný 5. (534 cm) a Dan Strasser 7. (520 cm).

Stejně jako na předchozích kolech provázela náš tým přátelská atmosféra, za vzájemného povzbuzování společně se ženami a přítomnými činovníky klubu. Celkové 3. místo je obrovským šokem, poprvé v novodobé historii jsme za sebou nechali i tým Aritmy a v průběžném pořadí jsme se dostali na skvělé 4. místo. To budeme hájit na posledním 4. kole na podzim 11. září na stadiónu AC Sparty v Podvinném mlýně. Právě Sparta je o pouhý bod celkově za námi a v posledním kole určitě využije domácího prostředí k nasazení maximálního počtu těch nejlepších závodníků. Máme se tedy na co těšit, ale vzhledem k výsledkům v předchozích 3-4 letech muži AC Praha 1890 už dávno překonali všechna očekávání. Takže závěrem nezbývá popřát všem krásné léto, doufejme, že bez žádných zranění a v září AHOJ!