výsledky      foto

2. kolo Městského přeboru družstev mužů a žen, Juliska - 6.6.2014

Ve stejný den jako další mítink diamantové ligy v Římě se v Praze na Julisce konalo již 2. kolo atletické ligy pražské, nazývané „Městským přeborem družstev“. Po nečekaném úspěchu v 1. kole, kdy tým mužů AC Praha 1890 obsadil skvělé 5. místo, se v souvislosti se zraněním některých opor očekával pád směrem ke dnu tabulky. Tím spíš, když týmy jako AC Sparta Praha a Sokol Královské Vinohrady přijely oproti předchozímu kolu výrazně posílení. Atleti AC Praha 1890 se ještě vyšší konkurence, než v 1. kole nezalekli a vybojovali krásné 6. místo! V průběžném pořadí pražského přeboru po 2 kolech tak klesli o 1 stupínek na 6. místo, ale pouze 1 bod od 4. Sokola Královské Vinohrady a AC Sparta Praha. Dalším potěšujícím faktem je, že si dalších 5 našich závodníků připsalo své premiérové body!

Mítink začal jako obvykle během na nejdelší vzdálenosti, tentokrát 3 km. Konkurence byla vysoká a na body si brousilo zuby minimálně 15 závodníků. Petr Havelka jako obvykle nezklamal, nenechal se vybláznit rychlým tempem v 1. km a doběhl v čase rovných 10 min. pro v této konkurenci výborné 9. místo a 2 body. Ty byly tentokrát vysoko pro další 2 běžce Petra Vaňka a Fandu Míčka, kteří ale svými výkony ostudu rozhodně neudělali.

V 2 bězích na 1 km překvapil celkovým 8. místem Pavel Šára, který pro úspěch v tomto závodě před tím vzdal závod na 3 km a tato taktika se nakonec ukázala jako správná, když si navíc vytvořil osobní rekord 2:54,83 s a mj. porazil i vítěze závodu na 3 km. Pěkný výkon v čase rovné 3 min. předvedl i „kříženec sprintera a ultramaratónce“, nová posila Venca Koláčný, který však zůstal těsně za bodovaným umístěním.

Zastoupení bez velkých ambicí jsme měli i ve sprintu na 100 m, kde vedle již zmíněného Vency Koláčného startoval i mladičký Lukáš Poláček, který zaběhl sympatických 13,03 s. V běhu na 200 m př. nám opět těsně unikly body, když Kamil Vrátný doběhl v čase pod 32 s (zlepšení oproti loňsku o 2 s) na 11. místě. Možná, kdyby další startující Luděk Urban zvolil vhodnější spodní oděv, který by tolik nebránil v hladkém překonávání překážek, mohl si nakonec na body sáhnout i on.

V „bratrovražedný“ souboj se změnil hned 1. běh na 400 m, kde nastoupili Venca Koláčný, Petr Dvořák a Tony Bačo. Nejúspěšnější byl nakonec posledně jmenovaný, který na cílové šachovnici předvedl elegantní „rybičku“, na kterou se připravoval již minimálně 50 m předem, a spolu s Vencou Koláčným stlačili čas pod 60 s. Bohužel na body to velmi těsně oběma nestačilo. Trojici doplnil ve 3. běhu i Dan Strasser. Všichni si v závěru (Tony doslova) sáhli na dno a uvidíme, zda se ještě některý z nich příště na start „čtvrtky“ vůbec postaví.

Příjemný bodový přísun přichystali v oblíbeném trojskoku Dan Strasser (stejně jako minule 5. místo za totožný výkon 10,89 m) a 7., resp. 8. Petr Bílý a Tony Bačo (oba shodně 10,64 m). Pro posledně jmenovaného to byly premiérové body v soutěži. Uvidíme, jaké překvapení kluci přichystají příště, zda podobně úspěšně nezkusí třeba tyč?

Poprvé od dob legendárního Rudy Mastíka jsme měli zastoupení ve vrhu koulí, kde nastoupil Pavel Mráz, jako kajakář účastník olympiády v Atlantě v r. 1996. Ve svém prvním závodě v životě vrhnul neskutečných 10,96 m a jen rekordní konkurence mu zabránila v lepším, než konečnému 6. místu, pouze 5 cm od 4. Body v kouli tentokrát vysely vysoko, pro postup do užšího finále bylo třeba přehodit 10 m hranici.

Na závěr jsme postavili 2 sprinterské štafety. Bohužel závod nevyšel našemu A kvartetu, kdy na 3. předávce Tony Bačo, zřejmě ještě pod vlivem neskutečného závěrečného finiše na 400 m, čekal na sprintujícího Kubu Kroftu v jiné dráze a na 4. úseku čekající Kamil Vrátný se svého oddílového druha již nedočkal. Vše ale vynahradila ve 2. běhu startující čtveřice ve složení Petr Dvořák, Lukáš Poláček, Pavel Šára a Venca Koláčný, kteří doběhli na velmi slušném 6. místě a připsali dalších 5 bodů do celkového hodnocení. Pro 3 z nich to byly opět premiérové body v soutěži. Znamenaly pojištění celkového 6. místa a zisku 28 b. (Strasser 6b., Mráz 5 b., Šára 4,25 b., Bílý 4 b., Bačo 3 b., Havelka 2 b., Dvořák, Polášek a Koláčný 1,25 b.).

O tom, jak příjemná atmosféra panuje společně v družstvech mužů a žen (tentokrát na skvělém 2. místě v rekordním počtu 13 děvčat i 114 b., kdy porazily i ambiciózní Sokol Královské Vinohrady), se mohli účastníci mítinku přesvědčit na samotný závěr, kdy skupina cca 10 do půl těla obnažených chlapců obíhala čestné „vítězné“ kolečko.