AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Veteráni AC v tělocvičnách

SVĚPEROvci se scházejí i v tělocvičnách již 9 let. Při velké výroční oslavě 120-ti let od založení AC PRAHA 1890 v roce 2010 jsem se setkal s mnoha mými bývalými svěřenci. Domluvili jsme se a začali jsme se scházet v počtu asi 10-15 a postupně se objevili, přidávali i ubývali další. 

Za dobrého počasí od jara do podzimu jsme také tak trochu atletíme na hřišti AC i jinde. Ale co dělat od podzimu do jara ? Kromě posezení v hospůdkách nám nejprve Zuzana umožňovala jednou až dvakrát ročně pohrát si společně v tělocvičně na Pankráci. Tam jsme si kromě basketu a volejbalu poprvé zahráli i s florbalkou.

To nám nestačilo a tak jsem od roku 2012 sjednal tělocvičnu na 1x týdně na Proseku, kde jsme se postupně specializovali na námi upravený florbal. Zvykli jsme si na honění malého míčku florbalkami, které se podobalo florbalu.

V dalších letech někteří ubyli, ale přidali se i jiní kamarádi členové AC. Pro letošek tělocvičnu úspěšně zajistil Luděk. Původních nadšených atletů AC je nyní bohužel méně (jen stárnutí a zdraví ?) a florbal chodí hrát postupně i nečlenové AC. Například před týdnem byl poměr 7:5  (viz obrázek) a včera už 4:5.

Myslím, že by další bývalí SVĚPEROvci a jiní členové AC mohli v příštím roce opět mezi nás přijít i do tělocvičny a trošku se sportovně hýbat.

Petr Ronovský


  

 

 Komentáře

přidat

Jana Z 26.10.2019
Tak se dívám, že účast je hojná, to je jen dobře. Ale žádný baby, takže si raději ani nedomýšlím, jaké jsou ty ostré souboje tělo na tělo, to jste asi dost přitvrdili ... :-) tak snad i dobře, že se neúčastním. Přeji všem, ať to do jara odehrajete ve zdraví.

zpět